Idealny dom na wakacje: relaks w stylu marynistycznym

2020-07-22 14:42 Zuza Olczak

Monika i Michał, gdy tylko mają wolną chwilę, uciekają z dziećmi z Warszawy na Mazury. Do domu w stylu marynistycznym - pełnym światła, ciepła, atmosfery relaksu. Wnętrza pomogła im urządzić profesjonalna projektantka. Dzięki temu aranżacje są spójne, przewijają się w nich motywy żeglarskie.

Żeglarskie motywy we wnętrzach

Monika i Michał marzyli o własnym letnisku – na tyle blisko Warszawy, żeby można było robić weekendowe wypady, ale wystarczająco daleko, by zupełnie zmienić otoczenie i zapomnieć o zgiełku miasta. – Zależało nam na osiedlu ogrodzonym i strzeżonym, bo często wyjeżdżam sama z dziećmi i muszę czuć się bezpiecznie – opowiada Monika. Kupili dom na osiedlu Wrota Mazur nad jeziorem Roś. Początkowo miał 86 m2, ale po przerobieniu wiaty garażowej na dodatkowy pokój (jest biblioteczką, miejscem zabaw dla dzieci i sypialnią gości) oraz dostawieniu oranżerii powiększył się do 120 m2.
– Wnętrza miały być jasne, radosne i funkcjonalne, w stylu marynistycznym – wspomina właścicielka. Taki efekt pomogła jej osiągnąć Agata Budny, z wykształcenia graficzka, z zamiłowania projektantka wnętrz. – Ściany są więc białe, podobnie jak meble w zabudowie i shuttersy, podłogi to bielony dąb. Zrobiliśmy też dodatkowe okna na piętrze – opowiada projektantka.
Dom jest urządzony oszczędnie, ale przytulnie. Monika wyposażyła go we wszystko, co potrzebne na wakacjach – decydując się na wyjazd, nie musi pakować całej rodziny! Wystarczy, że rzuci hasło: „Jedziemy na Mazury”, a już po dwóch godzinach wystawia leżaki na taras. – Nasz typowy dzień? Rano robię naleśniki, a potem pływamy, spacerujemy po lesie, jeździmy na wycieczki rowerowe, na spływy kajakowe Krutynią, zwiedzamy okolicę – opowiada. Wieczory spędzają na tarasie, widać z niego łąkę, na którą przychodzą sarny, dziki i zające.