Historia i nowoczesność – wnętrza luksusowego hotelu na Krecie

2018-07-06 16:25

Chania jest drugim co do wielkości miastem na Krecie. To tam znajduje się interesujący hotel Monastery Estate Venetian Harbor, czyli XVI-wieczny wenecki budynek urządzony minimalistycznie, ale za to luksusowo.

Starożytne dzieje, później Bizancjum, Wenecja, Imperium Osmańskie aż wreszcie powrót do Grecji – Chania (jak i cała Kreta) przez wieki wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk. Na architekturę miasta spory wpływ wieli m.in. Wenecjanie, którzy władali nim od XIII do XVII wieku. Jednym ze śladów weneckiej dominacji jest hotel Monastery Estate Venetian Harbor. Mieści się on w odrestaurowanej XVI-wiecznej posiadłości należącej niegdyś do weneckich notabli.

Minimalizm z historią w tle

W wystroju wnętrz hotelowych postawiono na minimalizm podkręcony luksusowymi akcentami dla wymagających gości. Częściowo odsłonięto surowe kamienne ściany (jak w klasztorze, stąd zresztą nazwa obiektu), które łączą się z prostymi, nowoczesnymi meblami oraz dodatkami, za to wykonanymi z materiałów najwyższej jakości. Ciekawym współczesnym akcentem są np. czarne baterie łazienkowe zestawione z umywalkami nablatowymi w kolorze mokrego betonu. Do tego minimalistyczne kabiny prysznicowe typu walk-in z armaturą w takiej samej stylistyce. Drobne czarne detale, takie jak ramy luster czy elementy lamp, są zresztą wyraźnym znakiem nowoczesności.

..  Nowoczesna łazienka – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Ciepłe kolory kamienia czy naturalnego drewna dodają wnętrzom przytulności, mimo że – przynajmniej pozornie – wystrój jest skromny i surowy. Duża w tym też rola umiejętnie zaplanowanego oświetlenia, które nie tylko pełni funkcję praktyczną, lecz także dobrze eksponuje walory wnętrz.

Do dyspozycji gości pozostają również łaźnia, basen, jacuzzi, słoneczny taras oraz restauracja. Na każdym kroku można doświadczyć długiej historii tego miejsca – a to zasługa dobrze przeprowadzonej renowacji. Współczesność nigdy nie wyklucza się bowiem z tradycją!

Pod ziemią i w chmurach – najciekawsze hotele w Polsce. Obejrzyj wideo!

Nie przegap inspirujących galerii:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021