Eklektyczne wnętrze: czerwona cegła na ścianie w kuchni

2016-08-12 16:40

W eklektycznym wnętrzu domu na Starych Winogradach zamieszkały oryginalne meble i wyposażenie z lat 60. Właściciele to podróżnicy ze słabością do vintage, którzy nie bali się kolorów, tapet z motywem roślinnym i efektu starej cegły na ścienie. Zobacz inspirujące wnętrze autorstwa Tyma Projekt. 

Spis treści

  1. Eklektyczne wnętrze: nowe życie starych mebli
  2. Eklektyczne wnętrze: ceglana niespodzianka

Dom na Starych Winogradach liczy 131 m². Bliźniak z lat 60. z kilkoma małymi pomieszczeniami, który właściciele odziedziczyli po babci. Dom znajduje się w Poznaniu w zabytkowej, ogrodowej dzielnicy blisko centrum i jednocześnie przy parku.

Eklektyczne wnętrze: nowe życie starych mebli

Właścicielami domu są Karolina i Piotr, którzy całe życie spędzają na walizkach. Zimą jeżdżą do Szwajcarii, latem do Nowej Zelandii jako instruktorzy narciarstwa. Ich pasją są podróże, więc bardzo ważną sprawą było dla nich wyeksponowanie różnych pamiątek oraz zachowanie różnorodności stąd eklektyczny charakter wnętrza. Dodatkowo są miłośnikami unikatowych detali i rzeczy w stylu vintage. W garażu i piwnicy po babci aż roiło się od foteli, komód, luster, starych nart i miliona innych elementów, które tylko czekały na nową oprawę. W sypialni króluje wielkie łoże i szafa pamiętająca przedwojenne czasy.Zobacz też: Czerwona cegła na ścianie w mieszkaniu >>>

Eklektyczne wnętrze: ceglana niespodzianka

Właścicielom zależało przede wszystkim na doświetleniu przestrzeni, większym otwarciu na ogród, powiększeniu pomieszczeń poprzez wyburzenia ścian. Miało być jasno, przestronnie i lżej niż w poprzednim wnętrzu oraz kolorowo i eklektycznie (w detalach). Karolina i Piotr bardzo cenią sobie rzeczy ręcznie robione, więc w projekt i realizację domu było zaangażowanych wiele osób: znajomy zrobił im lustro marynarskie do łazienki, koleżanka namalowała grafikę na ścianie, ktoś podrzucił ogromną palmę… Wiele rzeczy było też na bieżąco modyfikowanych, podczas prac remontowych projektanci odkrywali piękne elementy starego domu. Na przykład deski na ścianie klatki schodowej, które pojawiły się po usunięciu dykty. Z kolei w kuchni za warstwą olejnicy i tynku kryła się ceglana ściana, która dzisiaj jest główną dekoracją wnętrza. Do kuchni z ceglaną ścianą zaprojektowano na wymiar zabudowę kuchenną. Błękit szafek przełamuje wyposażenie w kolorze czarnym - blat kuchenny, bateria, okap oraz półka. Na tle rudej, ceglanej ściany tworzą idealne trio kolorów w stylu vintage.

Autor projektu: www.tymaprojekt.pl

Nasi Partnerzy polecają