Dyskretny urok eklektyzmu. Mieszkanie na warszawskim Służewcu

2021-12-17 13:12

Kupując osiemdziesięciometrowe mieszkanie tuż przy warszawskim torze wyścigowym na Służewcu, inwestorzy wiedzieli, że chcą przeznaczyć je na wynajem. O pomoc w urządzaniu mieszkania poprosili Michała Gulajskiego z pracowni Wnętrza Michała. Celem było stworzenie stylowej i funkcjonalnej przestrzeni przy niewielkim nakładzie finansowym.

Spis treści

  1. Mozaika stylów
  2. Zajrzyj do warszawskiego mieszkania na Służewcu:
  3. MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Mozaika stylów

Stylu zastosowanego we wnętrzach apartamentu nie można jednoznacznie zdefiniować. Czerpie on z kilku źródeł, które w sposób idealny zazębiły się w tej przestrzeni, tworząc z niej strefę ponadczasową. Możemy tu mówić o balansie stylów- od wyważonego boho łączącego naturalne materiały o stonowanej kolorystyce, poprzez spokój japandi, po luksus stylu klasycznego i jego lekki blask.

W mieszkaniu dominuje jasna, stonowana kolorystyka: znajdziemy tutaj biele, delikatne beże i szarości, a także jasne brązy i złoto. W strefie wypoczynkowej projektant Michał Gulajski na życzenie inwestorów wyeksponował kolekcję stylowych plakatów. Wyjątkowa galeria nadaje ton aranżacji, a dzięki swojemu uniwersalizmowi nawet przy zmianie wystroju wnętrza w przyszłości - zachowa swoją siłę wyrazu.

Strefa wypoczynku w salonie utrzymana jest w brązach i szarościach. Mimo braku mocniejszych, kontrastujących barw, przestrzeń ożywia mieniące się złoto (zastosowane np. w lampie, konstrukcji stolika kawowego czy stojącej lampce). 

W części jadalnianej prym wiodą motywy eko i boho - wystarczy spojrzeć na piękny okrągły stół z naturalnego kawałka drewna, plecioną lampę czy krzesła. To właśnie obecność ciepłych odcieni drewna nadaje rumieńców białej, minimalistycznej kuchni znajdującej się tuż obok jadalni. Kuchenna zabudowa zlewa się z bielą ścian, a lakierowane fronty odbijając światło, dodatkowo powiększają przestrzeń. 

84-metrowe mieszkanie na warszawskim Służewcu z widokiem na tor wyścigów konnych zostało urządzone z myślą o wynajmie. Inwestorzy dali projektantowi dużą swobodę, jeśli chodzi o dobór mebli, dodatków i kolorystyki.

Ostatecznie mieszkanie zostało wynajęte za kwotę znacznie przewyższającą średnią cenę najmu mieszkań, a realizacja spodobała się Inwestorom do tego stopnia, że zlecili Michałowi Gulajskiemu do zaaranżowania kolejny apartament, tym razem w Paryżu.

Zobacz więcej realizacji Michała Gulajskiego na Instagramie: https://www.instagram.com/wnetrza_michala/

Odwiedź również stronę pracowni Wnętrza Michała: https://michalgulajski.pl/

Zajrzyj do warszawskiego mieszkania na Służewcu:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE