Dom wielopokoleniowy: dom na wsi

2010-11-05 1:00 Agnieszka Pietrzak

Dom na wsi jest wygodny i rodzinny. Teraz doceniamy ciszę, spokój, bliskość lasu - właściciele domu w Wilkanowie cieszą się z przeprowadzki na wieś. Pragnęli wybudować dom wielopokoleniowy, dla siebie i rodziców. Udało się.

Wielopokoleniowy dom na wsi był marzeniem Marzeny i Piotra. Przypadło im w nowym domu ok. 75 m2 do urządzenia. Wstępny plan wnętrza domu był gotowy. Jedyny kłopot sprawiała łazienka na poddaszu: niska i nieustawna. Właściciele postanowili poprosić o pomoc profesjonalistę. Współpraca z architektką zaowocowała wpływem na wykończenie wszystkich wnętrz domu. Ponadto za jej namową Marzena i jej mąż wyeksponowali w domu swoje pasje.

Przede wszystkim urządzając wnętrza domu na wsi chciałam podzielić zbyt otwartą przestrzeń dzienną na parterze. Wiem z doświadczenia, że trudno się odpoczywa i ogląda telewizję, gdy ma się na widoku drzwi wejściowe - mówi architektka wnętrz. Nie zaplanowała jednak typowych ścianek działowych, tylko konstrukcję z akwarium oraz „żaluzję” z podświetlanych od góry cienkich słupków.

Wnętrza domu na wsi

W salonie, tak jak w kuchni, królują ciemne odcienie brązu. Piasek pustyni - na ścianach. Głębokie brązy ziemi - na podłodze. By nieco ożywić tę aranżację, pojawiła się duża, pomarańczowa kanapa. Pomarańczowym kolorem zaznaczono też obecność kominka.

Wnętrza domu: kącik z kinem domowym

Przyjemność oglądania filmów podnosi komfortowa kanapa Steinhoff ze sklepu Otar w Zielonej Górze. Jest dwustronna, wystarczy się przesiąść, by oddać się relaksowi przy kominku. Lampa podłogowa w rozmiarze XXL to główne źródło światła. Podobne modele oferują m.in. Kare czy Planeta Design.

Wnętrza domu: przytulna i nowoczesna kuchnia

Zabudowa kuchni - w tym pojemna spiżarka - powstała na zamówienie. Zwrócono uwagę, by uchwyty szafek były niczym długie linie. Faktura płytek ściennych kontynuuje rysunek słojów drewna wenge zdobiącego kuchenną zabudowę. Kwiatowe dekory, waniliowa okleina i blat równoważą obecność brązów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021