Design z części samochodowych: nie tylko dla mężczyzn!

2016-01-19 18:33 EK

Zobaczcie, jak części samochodowe z odzysku zyskują drugie życie. Jakie meble, lampy i dodatki do wnętrz można zrobić z części samochodowych. Ekologicznie i estetycznie.

Chodzi o świadomy design, o troskę o środowisko naturalne, o filozofię SLOW. Te hasła przyświecają polskiej marce REC.ON, tworzącej produkty do wnętrz z części samochodowych. Taka idea doskonale wpasowuje się w trendy światowego designu oraz eko domu.

Designerski recykling

Po rozbiórce auta można poddać recyklingowi 85 procent masy pojazdu. Do tworzenia nowym produktów używane są (wielokrotnie) takie elementy, jak na przykład tłumiki, poduszki powietrzne, tarcze hamulcowe. Nie można użyć ich ponownie w pierwotnej funkcji, ale w innych - jak najbardziej, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta. Tego rodzaju projektowanie z wykorzystaniem użytych części samochodowych konkretnie przyczynia się do zmniejszenia liczby odpadów.

Dla kogo taki design?

Dla wszystkich ceniących niebanalną, industrialną estetykę. Nie tylko do loftów! Wzornictwo społecznie odpowiedzialne jest dla ludzi świadomych zakupów. Z recyklingowanych części samochodowych można zrobić praktycznie wszystko: wieszak na ubrania, lampę, świecznik, donicę.