Dekoratornia: aranżacja wnętrza w ciekawych kolorach. Wnętrza z programu: galeria

2015-04-27 10:49

Prezentowana aranżacja została zrealizowana do programu Dekoratornia. Wnętrza urządzone przez Dekoratornia to połączenie miejskiego stylu, naturalnych materiałów i przyrodniczych akcentów. W tej aranżacji kluczową rolę odgrywają kolory wnętrza i fototapeta. Dekoratornia: galeria zdjęć.

Spis treści

  1. Dekoratornia wnętrza: zmiana kolorów w mieszkaniu
  2. Wnętrza Dekoratornia: dekoracje ścian beton, łupanka, tynk dekoracyjny
  3. Dekoratornia: fototapeta w aranżacji wnętrza

Właścicielka mieszkania zgłosiła się do programu Dekoratornia, kiedy pomalowała ściany na pomarańczowe oraz kremowe odcienie. Okazało się jednak, że wcale się jej te kolory wnętrz nie podobają i żle się czuje w takiej aranżacji! Stwierdziała, że we wnętrzach, w których spędza większość czasu, takich jak salon i kuchnia, woli chłodną kolorystykę. Zgłosiła swoje mieszkanie do programu telewizyjnego Dekoratornia i powiedziała, jaki ma problem. Ekipa z Dekoratorni zaproponowała pokrycie części ścian specjalnym tynkiem Fox imitującym beton. Projektanci z Dekoratorni zrobili też z metalowej linki oryginalną barierę-siatkę na schodach, która szalenie się podoba pani domu. Na ścianach w salonie, jadalni i kuchni sąsiadują: tynk dekoracyjny o fakturze betonu, naturalny kamień w kilku odcieniach i szara farba. Część jadalnianą zdobi fototapeta.

Dekoratornia wnętrza: zmiana kolorów w mieszkaniu

Projektanci z programu Dekoratornia wybrali do aranżacji prezentowanego wnętrza mieszkania ciekawe kolory i dekoracje ścian. Do ścian w salonie przymocowano płyty gipsowo-kartonowe, które następnie pokryto tynkiem dekoracyjnym naśladującym barwą i fakturą beton. W aranżacji wnętrza z programu Dekoratornia zdecydowano się na połączenie szarości z zielenią. Szary to ulubiona barwa minimalistów, surowa i szlachetna, ale nieco smutna, doprawiona jednak kolorem kojarzącym się z wiosną, radością i optymizmem zyskuje inny wymiar. Efektownie w aranżacji wnętrza prezentuje się także fototapeta na ścianie w jadalni.

Wnętrza Dekoratornia: dekoracje ścian beton, łupanka, tynk dekoracyjny

Część kuchenna została zaprojektowana przez panią domu. Zabudowę w okleinie z bielonego dębu wykonał według indywidualnego projektu stolarz. Pomysłem gospodyni jest też trójkolorowa podłoga z gresu kupionego w sklepie z materiałami budowlanymi Jurko. Podłoga w kuchni z płyt gresu w trzech kolorach tworzy ładną, malarsko cieniowaną kompozycję. Pasuje do okładziny wykonanej z marmurowej łupanki. Łupanka marmurowa na fragmencie ściany przy blacie jest taka sama jak okładzina w kominku w salonie. Na podłodze w salonie ułożono parkiet finish z naturalnego bambusa. Ściany częściowo pokryte są dekoracyjnym tynkiem marki Fox o barwie i fakturze betonu, a częściowo pomalowane farbami Tikkurila. Zielony komplet wypoczynkowy pochodzi z bydgoskiej fabryki Eko Meble. Drewniany stolik kupiono w warszawskim sklepie Nap, metalowy ażurowy zaś – w Red Onion. Okna e salonie przesłonięte są szerokimi, drewnianymi żaluzjami (Roltman) na całej szerokości ścian. Kominek obłożono marmurową łupanką. Beton nadaje styl w aranżacji salonu. Pani domu lubi wnętrza w stylu minimalistycznym i surowym, nieco industrialnym, natomiast dodatki – miękkie, w pogodnych kolorach – ocieplają i rozweselają wnętrze. Razem tworzy się ciekawy, ożywiający wystrój kontrast.

Dekoratornia: fototapeta w aranżacji wnętrza

Natomiast dla męża i gości gwiazdą wnętrza jest bez wątpienia fototapeta z liśćmi w jadalni dająca wrażenie trójwymiarowości. Fototapeta odmienia wystrój wnętrza błyskawicznie. Stanowi dominującą dekorację ściany i dodaje głębi przestrzeni. Nastrojową fototapetę sprowadzono z firmy specjalizującej się w tapetach – Decor Maison. Pani domu bardzo lubi tę fototapetę, ale czasami zastanawia się nad zmianą – może by tak zamiast listowia przykleić coś z daleką perspektywą lub z abstrakcyjnym motywem. Przecież zmiana fototapety jest bardzo łatwa.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE