Dekoratornia: aranżacja wnętrza w ciekawych kolorach. Wnętrza z programu: galeria

2015-04-27 10:49

Prezentowana aranżacja została zrealizowana do programu Dekoratornia. Wnętrza urządzone przez Dekoratornia to połączenie miejskiego stylu, naturalnych materiałów i przyrodniczych akcentów. W tej aranżacji kluczową rolę odgrywają kolory wnętrza i fototapeta. Dekoratornia: galeria zdjęć.

Spis treści

  1. Dekoratornia wnętrza: zmiana kolorów w mieszkaniu
  2. Wnętrza Dekoratornia: dekoracje ścian beton, łupanka, tynk dekoracyjny
  3. Dekoratornia: fototapeta w aranżacji wnętrza

Właścicielka mieszkania zgłosiła się do programu Dekoratornia, kiedy pomalowała ściany na pomarańczowe oraz kremowe odcienie. Okazało się jednak, że wcale się jej te kolory wnętrz nie podobają i żle się czuje w takiej aranżacji! Stwierdziała, że we wnętrzach, w których spędza większość czasu, takich jak salon i kuchnia, woli chłodną kolorystykę. Zgłosiła swoje mieszkanie do programu telewizyjnego Dekoratornia i powiedziała, jaki ma problem. Ekipa z Dekoratorni zaproponowała pokrycie części ścian specjalnym tynkiem Fox imitującym beton. Projektanci z Dekoratorni zrobili też z metalowej linki oryginalną barierę-siatkę na schodach, która szalenie się podoba pani domu. Na ścianach w salonie, jadalni i kuchni sąsiadują: tynk dekoracyjny o fakturze betonu, naturalny kamień w kilku odcieniach i szara farba. Część jadalnianą zdobi fototapeta.

Dekoratornia wnętrza: zmiana kolorów w mieszkaniu

Projektanci z programu Dekoratornia wybrali do aranżacji prezentowanego wnętrza mieszkania ciekawe kolory i dekoracje ścian. Do ścian w salonie przymocowano płyty gipsowo-kartonowe, które następnie pokryto tynkiem dekoracyjnym naśladującym barwą i fakturą beton. W aranżacji wnętrza z programu Dekoratornia zdecydowano się na połączenie szarości z zielenią. Szary to ulubiona barwa minimalistów, surowa i szlachetna, ale nieco smutna, doprawiona jednak kolorem kojarzącym się z wiosną, radością i optymizmem zyskuje inny wymiar. Efektownie w aranżacji wnętrza prezentuje się także fototapeta na ścianie w jadalni.

Wnętrza Dekoratornia: dekoracje ścian beton, łupanka, tynk dekoracyjny

Część kuchenna została zaprojektowana przez panią domu. Zabudowę w okleinie z bielonego dębu wykonał według indywidualnego projektu stolarz. Pomysłem gospodyni jest też trójkolorowa podłoga z gresu kupionego w sklepie z materiałami budowlanymi Jurko. Podłoga w kuchni z płyt gresu w trzech kolorach tworzy ładną, malarsko cieniowaną kompozycję. Pasuje do okładziny wykonanej z marmurowej łupanki. Łupanka marmurowa na fragmencie ściany przy blacie jest taka sama jak okładzina w kominku w salonie. Na podłodze w salonie ułożono parkiet finish z naturalnego bambusa. Ściany częściowo pokryte są dekoracyjnym tynkiem marki Fox o barwie i fakturze betonu, a częściowo pomalowane farbami Tikkurila. Zielony komplet wypoczynkowy pochodzi z bydgoskiej fabryki Eko Meble. Drewniany stolik kupiono w warszawskim sklepie Nap, metalowy ażurowy zaś – w Red Onion. Okna e salonie przesłonięte są szerokimi, drewnianymi żaluzjami (Roltman) na całej szerokości ścian. Kominek obłożono marmurową łupanką. Beton nadaje styl w aranżacji salonu. Pani domu lubi wnętrza w stylu minimalistycznym i surowym, nieco industrialnym, natomiast dodatki – miękkie, w pogodnych kolorach – ocieplają i rozweselają wnętrze. Razem tworzy się ciekawy, ożywiający wystrój kontrast.

Dekoratornia: fototapeta w aranżacji wnętrza

Natomiast dla męża i gości gwiazdą wnętrza jest bez wątpienia fototapeta z liśćmi w jadalni dająca wrażenie trójwymiarowości. Fototapeta odmienia wystrój wnętrza błyskawicznie. Stanowi dominującą dekorację ściany i dodaje głębi przestrzeni. Nastrojową fototapetę sprowadzono z firmy specjalizującej się w tapetach – Decor Maison. Pani domu bardzo lubi tę fototapetę, ale czasami zastanawia się nad zmianą – może by tak zamiast listowia przykleić coś z daleką perspektywą lub z abstrakcyjnym motywem. Przecież zmiana fototapety jest bardzo łatwa.