Czerwień. Kolor namiętności

2009-02-19 1:00

Stylistka Justyna Smolec radzi, jak bawić się we wnętrzu czerwienią, tak by je ożywiła, ale niezdominowała innych elementów. Podpowiada jak umiejętnie stosować kolor czerwony w mieszkaniu.

Czerwień we wnętrzu powinniśmy stosować tylko jako akcent kolorystyczny w formie jednego mebla, dywanu, lampy czy ściany. Kolor czerwony jest tak intensywny, że w zbyt dużej dawce może działać rozdrażniająco. W odpowiednich proporcjach ożywi jednak monotonną przestrzeń. Czerwona ściana będzie dobrym tłem dla kontrastowego mebla. Nie radzę jednak wieszać na niej obrazu, grafik czy zdjęć, gdyż może je za bardzo zdominować. Dobrze połączy się z zimnymi kolorami, np. bielą, czernią, szarością. Każdy czerwony przedmiot będzie przyciągał wzrok, więc musi mieć naprawdę wyjątkowy kształt i dopracowany detal.

clear
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE