Czarno-białe nowoczesne mieszkanie: aranżacja wnętrz w dwóch kolorach

2015-12-25 15:11

Dwa kolory: czarny i biały. I tyle wystarczy, by stworzyć aranżację wnętrza mieszkania, która inspiruje. Właściciele nie czują potrzeby zaproszenia do czarno-białego wnętrza innych odcieni. Gdy chcą zaszaleć, stawiają na ciekawe formy i faktury designerskich dodatków.

Spis treści

  1. Czarno-białe wnętrze mieszkania: trudna aranżacja
  2. Wnętrze mieszkania: dobry projekt wnętrza

Kiedy układ pomieszczeń w mieszkaniu stał się dla właścicieli niewygodny, a aranżacja wnętrz też przestała się im podobać, zdecydowali się na gruntowny remont. Do współpracy zaprosili Kasię i Tomka Widawskich z pracowni Widawscy Studio Architektury – profesjonalistów poleconych przez przyjaciół. – I okazało się, że architekci lepiej od nas wiedzieli czego potrzebuje nasza rodzina -wspomina pani domu.

Czarno-białe wnętrze mieszkania: trudna aranżacja

- Wbrew pozorom aranżacja wnętrza w dwóch kolorach nie jest sprawą prostą - mówi architekt Katarzyna Widawska. - Jeden fałszywy ruch i robi się nijako! - dodaje. Dlatego w aranżacji mieszkania monochromatyczna kolorystyka biel i czerń zestawiona została ze zróżnicowanymi kształtami mebli oraz wzorami i fakturami materiałów. Biała ściana w aneksie kuchennym to obraz z cementowych płytek w geometryczne wzory, ujęty w lśniącą ramę frontów szafek. Wyspa kuchenna dostała nieoczywisty detal – toczone nóżki, akcent z innej epoki, a szklane elementy oraz lakierowane powierzchnie mebli dzięki odbiciom optycznie powiększają przestrzeń wnętrza mieszkania. Jedną ze ścian czarno-białego wnętrza salonu (znajdującą się naprzeciwko wejścia) obłożono płytkami „Regalia”, które imitują strukturę ceglanej powierzchni. Aby zindywidualizować czarno-białe wnętrze, architekci zdecydowali się na motyw przewodni, akcenty nadające mu charakter studia fotograficznego: ściany zdobią prace mistrzów fotografii mody – Patricka Demarcheliera i Solve'a Sundsbo, a przy stylizowanej sofie stanęła lampa podłogowa, której forma inspirowana jest profesjonalnym oświetleniem studyjnym.

Wnętrze mieszkania: dobry projekt wnętrza

Mieszkanie nie ma oddzielonej strefy wejścia. Zaaranżowanie takiej było dla architektów największym wyzwaniem. Jak ją zaprojektować, by nie robiła wrażenia ciemnej i klaustrofobicznej, by goście nie witali się z ustawioną w poprzek ścianką? W ten sposób powstał pomysł na ażurowy regał na książki, który, oprócz funkcji dekoracyjnej, pełni także rolę „ściany” oddzielającej strefę wejścia i toaletę od przestrzeni dziennej – salonu. Schody na piętro znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi wejściowych do apartamentu. Przestrzeń pod nimi okazała się doskonałym miejscem na szafę na ubrania wierzchnie oraz buty. Stopnie schodów dywanowych wykończono lakierowanym drewnem w kolorze podłogi, a cały bok, drzwi do szafy – białymi, lakierowanymi frontami. Szklana tafla, zastępująca balustradę, została wtopiona pomiędzy stopnie a drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu nie widać elementów mocujących szkło do konstrukcji schodów.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE