Co będzie modne? Popularna sieciówka w tym sezonie stawia na kwiaty i mocne kolory. Oto nowa kolekcja, inspirowana latami 70. i 80.

2024-04-24 15:22

Kwiatowe wzory i klasyki. To nowa kolekcja IKEA 2024. W zasadzie czwarta edycja jubileuszowej kolekcji Nytillverkad, stworzonej z okazji 80-lecia marki. Lubicie meble i design lat 70. i 80., graficzne printy, mocne kolory i styl vintage? W takim razie Wam się spodoba. Jest tu np. wzór z 1971 roku! Oto nowe wzory pościeli, rolet, poduch.

Kolekcja Nytillverkad IKEA to powrót do lat 60. i 70. XX wieku. Szwedzki potentat przygotował ją z okazji swojego 80-lecia. Znów lansuje meble i dodatki z lat 70. czy 80. XX wieku. Wiosną 2024 jest już czwarta odsłona kolekcji IKEA. Tym razem to zasłony, rolety, tkaniny, pościel. Jeśli lubicie styl vintage od IKEA, graficzne printy i mocne kolory, powinniście się jej przyjrzeć.

Oto jak IKEA opisuje swoją nową kolekcję Nytillverkad: Kwiatowe wzory, odświeżone klasyki i zrównoważone rozwiązania. 

Czytaj też:

Ikea. Ceny 2024

To podróż do przeszłości z nutą nowoczesności, która rozkwitnie w każdym wnętrzu. Nytillverkad to powrót do lat 60. i 70. XX wieku. Kultowe produkty z tamtych czasów powracają w odświeżonych wersjach z nowoczesnymi materiałami i udoskonalonymi konstrukcjami. Wśród nich znajdują się ponadczasowe projekty takich legend wzornictwa jak Göty Trägårdh, Gillisa Lundgrena, Charlotte Rude czy Hjördis Olsson-Une.

Ikea. Kwiaty to motyw przewodni kolekcji

Motywem przewodnim kolekcji są kwiaty. Wzór MAJSOL autorstwa Göty Trägårdh, debiutujący na narzutach i roletach w 1971 roku, teraz ponownie kwitnie na kompletach pościeli KRANSMALVA i poszewkach dekoracyjnych poduszek w odcieniach żółci i pomarańczy, dodając wnętrzom energii i radości. Żółta i pomarańczowa pościel KRANSMALVA jest dostępna w dwóch rozmiarach, z jedną lub dwiema poszewkami na poduszki.

Tkanina SANDETERNELL z tym samym kwiatowym wzorem zachęca do kreatywnych projektów – uszyj z niej poszewki, torbę lub rozłóż na sofie, by wnętrze domu eksplodowało kolorami. Wykorzystując trzymetrowy kupon tkaniny o szerokości 150 cm możesz stworzyć, co tylko przyjdzie ci do głowy. Na rynkach europejskich tkanina SANDETERNELL składa się w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

IKEA wraca do kultowych produktów z XX wieku

W kolekcji Nytillverkad znajdziemy nowe interpretacje kultowych projektów IKEA. Jest tu więc stolik kawowy, inspirowany modelem POP z 1968 roku, który należał kiedyś do kolekcji mebli modułowych. Projektant Erik Wørts zaprojektował go z myślą o młodych i śmiałych przedstawicielach pokolenia beatników. W ramach kolekcji Nytillverkad ten charakterystyczny stolik wraca jako GARNANÄS w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i zielonym.

Fotel SJÄLSÖ to nowoczesna wersja fotela typu safari z 1990 roku, który zapewni komfort i odrobinę egzotyki w każdym wnętrzu. Kwadratowe boki ramy z litego drewna sosnowego, stanowiące podstawę i zarazem podłokietniki, uzupełnia mocna tkanina w piaskowym kolorze rozciągnięta na siedzisku i oparciu.

Fotel ORRESLÄTT to prawdziwa ikona. Debiutował pod nazwą BUSTER w katalogu IKEA z 1959 roku, po wprowadzeniu drobnych zmian wrócił do sprzedaży jako GAGNET na 75 rocznicę naszego istnienia w 2019 roku – a teraz jest częścią kolekcji Nytillverkad. To lekki i poręczny fotel z rattanu w naturalnym kolorze, o krągłym kształcie, na czarnych stalowych nogach.

Osadzony na rurowej ramie fotel GOGO pojawił się w katalogu IKEA w 1972 roku i utrzymał się w ofercie przez ponad 10 lat. Jego twórczyniami były Charlotte Rude i Hjördis Olsson-Une. W 1968 roku zatrudniono je jako projektantki i podczas następnych pięciu lat spędzonych w IKEA, wniosły do działu projektowego powiew świeżości i młodzieńczy zapał. Ich słynne fotele powracają po latach w ramach kolekcji Nytillverkad pod nazwą ÖNNESTAD. Tak samo barwne i sprężyste jak wtedy, z równie obszernymi i miękkimi poduszkami, teraz do wyboru w czerwonym i zielonym kolorze.

Lustra, stojaki na rośliny, wazony i meble w sprzedaży od 1 kwietnia

Lustro TURBOKASTANJ z kolekcji Nytillverkad to odświeżona wersja kultowego lustra JARL, zaprojektowanego przez Gillisa Lundgrena w 1978 roku. Nowe lustro jest nieco mniejsze od swojego pierwowzoru, ale zachowuje charakterystyczną kwadratową formę i wąską półeczkę, idealną na umieszczenie drobnych dekoracji. W kolekcji Nytillverkad dostępne jest także w nietypowej wersji kolorystycznej - czerwonej, z widocznym rysunkiem słojów. To odważny element, który pozwoli na eksperymentowanie z wyglądem wnętrza i dodanie mu unikalnego charakteru.

Czwarta odsłona kolekcji Nytillverkad składa się z 20 przedmiotów. Obok wyżej wymienionych znajdują się w niej także stojak na rośliny, wazony, lampa oraz inne meble. Linia jest dostępna w sprzedaży od kwietnia.