Ciekawa aranżacja wnętrza w stylu vintage. Łączymy stare i nowe

2012-12-31 12:43 Opracowanie: Redakcja
salon vintage
Autor: Marcin Czechowicz

Aranżacja wnętrza w stylu vinatage ma niepowtarzalny urok minionych lat pomieszany z nowoczesnym diznajem. Dobrze przemyślana aranżacja wnętrza w tym stylu nada pomieszczeniom niebanalnego klimatu.

Aranżacja wnętrza w stylu vinatge pozwala na niebalnalne połączenia starego z nowym. Takie zestawienia możemy uzyskać na kilka sposobów. Najczęściej spotykanym jest umieszczanie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach starych mebli lub odwrotnie – nowoczesnych mebli we wnętrzach starych. Innym ciekawym sposobem jest celowe postarzanie mebli lub kupienie przedmiotów fabrycznie już postarzonych. Aranżacja wnętrza w stylu vintage to nie tylko oryginalne tapety i meble do salonu z minionego okresu, ale też współczesne powtórki wzorów projektowanych przez klasyków dizajnu oraz zupełnie nowe kolekcje nawiązujące do wzornictwa i kolorów sprzed wielu lat.

Aranżacja wnętrza z minionych lat

W stylu vintage nie chodzi o wierne odwzorowanie stylu minionych lat, lecz bardziej o gustowne połączenie elementów pozornie do siebie nie pasujących. Styl vintage lubi zagęszczenie przedmiotów, a nawet pewne artystyczne „zagracenie”. Nie bójmy się więc wprowadzić do aranżacji naszych wnętrz mebli i dodatków z lat 60. i 70. – bo w ten właśnie sposób najłatwiej uchwycimy ducha minionego czasu. Dodane gdzieniegdzie babcine serwetki, abażur lampy z frędzlami, czy też kolorowy tapczan sprzed 40 lat z powodzeniem dodadzą naszemu salonowi oryginalnego klimatu. Pamiętajmy jednak, że styl vintage choć pozornie preferuje rzeczy stare i zniszczone, jednak są one bardzo dobrej jakości.

Aranżacja wnętrza w stylu vitage nie jest trudna i bardzo pracochłonna. Wymaga jednak pewnego wyczucia i dobrego smaku, aby nie przesadzić z ilością i formą dodatków z lat minionych.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021