Było ciasno i ciemno, teraz to klasa sama w sobie. Metamorfoza w stylu modern classic i art déco
Każdy dom kryje w sobie przestrzeń pełną możliwości. Dzięki wyobraźni, wsparciu architekta i pracy ekipy remontowej można odmienić nawet najbardziej niewygodne wnętrze, tworząc nowoczesną i funkcjonalną aranżację. Tak było i tutaj – wcześniej ciemny, ciasny i niewygodny dom, po metamorfozie, stał się nie do poznania. Zobacz, jak zaaranżować wnętrze w stylu modern classic!
Autor: Mango Investments, zdjęcia: Yassen Hristov
Spis treści
- Stary dom dostał nowe życie
- Salon w stylu modern classic z elementami art déco
- Kuchnia w stylu modern classic
- Sypialnia i łazienka w stylu modern classic
- Pokój nastolatki w stylu modern classic
- Jak urządzić łazienkę w stylu modern classic dla nastolatki?
- Dom w stylu modern classic pod Krakowem. Zdjęcia
Stary dom dostał nowe życie
Jego obecni właściciele chcieli zamieszkać blisko centrum Krakowa, a jednocześnie nieco z boku. Marzył im się jednak dom, a nie apartament. Niełatwo było odnaleźć ideał, a poszykowania trwały naprawdę długo! Kiedy w końcu zdołali coś znaleźć, dom i tak nie był bliski ideału, ale dali mu szansę i to im się opłaciło!
Operując pojęciami z zakresu medycyny estetycznej, układ wnętrz przeszedł nie lifting, ale konkretną operację i został radykalnie zmieniony! Właścicielom zależało na stworzeniu master bedroom, czyli sypialni połączonej z garderobą i łazienką, powiększeniu kuchni, rozjaśnieniu wnętrz i uwspółcześnieniu całego układu. Tu nie tylko trzeba było burzyć, ale wręcz budować!
Tym sposobem dom zyskał dodatkowe piętro, które obecnie zajmuje nastoletnia córka właścicieli. Kiedy dorośnie i zamieszka u siebie, powstanie tam minigaleria sztuki, której ekspozycją zostaną zbiory pana domu. Ten namiętnie kolekcjonuje antyki i białą broń.
Spełniło się również marzenie o sypialni oraz kuchni. Powstała w miejscu tarasu, który został zabudowany, i stała się częścią salonu.
Salon w stylu modern classic z elementami art déco
Kiedy było już co urządzać, a układ funkcjonalny odpowiadał inwestorom, przyszedł czas, aby się urządzić. Zgodnie z ich intencją powstały ponadczasowe, pełne światła wnętrza w stylu modern classic połączonego z elementami art déco.
Duży salon o wysokich sufitach otacza antresola. Wyznaczono w nim dwie strefy: wypoczynkową oraz jadalnię. W strefie wypoczynkowej stanął luksusowy narożnik w szarym kolorze, który w odpowiednim świetle wpada nawet w różowe tony, oraz dwa czarno-złote stoliczki kawowe. Przytulność wprowadziły tu poduchy w kontrastowych, aczkolwiek dalej stonowanych barwach.
Naprzeciwko wypoczynku znalazła się ściana telewizyjna. Wyłożono ją ciemnym spiekiem, który kontrastuje z drewnem ułożonym we francuską jodełkę.
Ponieważ część salonu jest otwarta na ogród i można się tam poczuć jak w oranżerii, spróbowano optycznie jeszcze bardziej zatrzeć między nimi granicę i ustawiono tam duże, zielone rośliny.
Nad salonem znajduje się antresola, do której wstawiono fortepian. Rodzice, siedząc na dole, mogę słuchać, jak ich córka gra. Dźwięk niesie się po całym domu!
W głębi salonu znalazła się część jadalna, w której ustawiono niewielki, okrągły stolik oraz tapicerowane krzesła.
Kuchnia w stylu modern classic
Kuchnia nie jest zupełnie otwarta na salon. Dzielą ją od niej nie tylko ścianki, ale też szklane, przesuwne drzwi. Kiedy to potrzebne, strefy się przenikają, ale na czas gotowania drzwi pozostają zamknięte. Czyste szkło ozdobiono czarnym dekorem nawiązującym do motywów typowych dla art déco.
Antracytowa kuchnia bez górnych szafek sprawiła, że to pomieszczenie nabrało lekkości. Dużych rozmiarów okno nie zostało zabudowane, więc do środka wdziera się sporo światła, ale i zieleni. Jasne blaty wykonano ze spieku, a ścianę pokrył gres, który imituje marmur.
Sypialnia i łazienka w stylu modern classic
Aranżacja sypialni została utrzymana w niespotykanym połączeniu kolorów. Na tyle czarnej, wyłożonej sztukaterią ściany stanęło tapicerowane łóżko w kolorze marsali. Ścianę naprzeciwko okna pokryła z kolei tapeta w kwiaty. Pod jej kolor dobrano pudrowe zasłony.
Sypialnia rodziców została połączona z łazienką.
— Pod oknem znalazło się miejsce na delikatnie zaokrągloną wannę zabudowaną płytkami imitującymi marmur. Udało się wygospodarować sporo miejsca do przechowywania – jest szafa ukryta za meblowymi frontami oraz podwieszana komoda z wpuszczanymi w blat umywalkami i dużym okrągłym lustrem w złotej ramie — wyjaśnianą architektki.
Pokój nastolatki w stylu modern classic
W sypialni córki inwestorów również nie mogło zabraknąć tapety! Za łóżkiem o zagłówku w kolorze brudnego różu ponownie pojawiły się kwiaty. Część sypialna znajduje się za zasłoną.
W tym pomieszczeniu zorganizowano również miejsce do nauki: biurko, przy którym stanęła pojemna szafa, oraz strefę wypoczynku. Przestrzeń pod oknem zabudowano. Wypełniła ją tapicerowana ławka.
Jak urządzić łazienkę w stylu modern classic dla nastolatki?
Ponieważ realizacja projektu trwała dosyć długo, dziewczynka zdążyła zamienić się w nastolatkę i porzucić róż dla innych kolorów. Łazienka zatem została zdominowana przez meble w kolorze granatu połączonym z białymi blatami i płytę przywodzącą na myśl spraną dżinsową tkaninę.
Dom w stylu modern classic pod Krakowem. Zdjęcia
Autor: Mango Investments, zdjęcia: Yassen Hristov
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolor granatowy we wnętrzach. Z czym łączyć kolor granatowy?
Autor: Projekt i aranżacja wnętrza: Zespół Conceptownia, zdjęcia: Magda Łojewska VEY Photography
Jak urządzić mieszkanie inspirowane morzem? Wnętrze apartamentu urządzono tak, by odpowiadało lokalizacji, w jakiej się znajduje, czyli w pobliżu niewielkiej mariny nad Martwą Wisłą, gdzie mieszkańcy nie tylko mają widok na wodę, ale mogą zacumować swoja łódź lub jacht. - Zarówno właścicielom, jak i zespołowi projektowemu zależało na uniknięciu sztampowego stylu marynistycznego lub popularnego w nadmorskich miejscowościach stylu hamptons. Zamiast popularnych kotwic i muszli, na inspiracje morzem postanowiliśmy spojrzeć z szerszej perspektywy — tłumaczy Katarzyna Jędruszczak. Głównym motywem mieszkania stał się kolor granatowy. We wnętrzach został przemycony z postaci mebli, tapet, koloru ścian czy dodatków.