Boska elegancja! Mariaż stylu modern classic i stylistyki śródziemnomorskiej

2023-11-21 12:09

Style południowo-śródziemnomorski i modern classic wcale nie leżą na przeciwnych biegunach. Da się je połączyć i uzyskać elegancką, ciekawą i przytulną przestrzeń. Dziś zaglądamy do 200-metrowego domu będącego odzwierciedleniem ciekawej wizji właścicieli!

Spis treści

  1. Kuchnia i jadalnia w stylu modern classic
  2. Salon w śródziemnomorskim stylu
  3. Jak urządzić nowoczesną, ale klasyczną sypialnię?
  4. Łazienka w stylu śródziemnomorskim

— Inwestorom zależało przede wszystkim na wysokiej jakości materiałach. Nie chcieli iść na kompromisy. Sama stylistyka wnętrz nie jest więc jednoznacznie określona. Poprzez zastosowanie mosiężnych dekoracji, sztukaterii, kwarcytu, czy welurowych tkanin lawiruje ona pomiędzy stylem modern classic a przytulnym stylem południowym — śródziemnomorskim. Ten ostatni nawiązuje do hiszpańskich i portugalskich wnętrz, w których drewno przeplata się z kamieniem, różnorodnymi tkaninami oraz mnogością wzorów — tłumaczy arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik, właścicielka Musiał Studio i Ambasadorka marki Geberit.

Dzięki zastosowaniu wzorów, faktur, które kojarzą się jednoznacznie z krajami basenu Morza Śródziemnego, powstały wnętrza ciepłe i przytulne. Elegancja przebija się także w klasycznych i eleganckich formach wzbogaconych mosiądzem i złotem. 

Kuchnia i jadalnia w stylu modern classic

Chociaż strefa dzienna jest otwarta, to jednak udało się tam wydzielić część salonową i kuchenną, które są całkowicie od siebie niezależne i nie przenikają się. Ten klasyczny podział pozwolił zachować funkcjonalność każdego z pomieszczeń i nie pozwala jednemu zdominować drugiego.

200-metrowy dom w stylu modern classic
Autor: Zdjęcia: Łukasz Zandecki, stylizacja: Aleksandra Tefelska, partner sesji: Geberit

Eleganckie białe meble w kuchni połączono z drewnianą szafką. Wyspę, która oddzieliła kuchnię od części jadalnej, pokryto naturalnym kwarcytem. W jadalni stanął nowoczesny stół o okrągłym blacie, a przy nim aż trzy rodzaje krzeseł: pierwsze o siedzeniach i oparciach zrobionych z plecionki wiedeńskiej, drugie: obite szarą tkaniną i trzecie: nowoczesne o giętych formach. 

Salon w śródziemnomorskim stylu

Salon to miejsce sjesty: odpoczynku u relaksu. Właśnie dlatego jego najważniejszym elementem jest duża, grafitowa sofa. Uzupełniono ją o dekoracyjny regał oraz stolik kawowy o blacie zrobionym z kwarcytu. Całości smaku dodały mosiężne dodatki: wykończenie mebli oraz oświetlenie. 

Styl modern classic nie mógł obyć się również bez drewna! Wykonano z niego szafkę RTV oraz biurko. A gdzie elementy śródziemnomorskie? Są i one! Ścianę za telewizorem pokryto strukturalnym tynkiem w kolorze piaskowca. 

Jak urządzić nowoczesną, ale klasyczną sypialnię?

Duża sypialnia z założenia miała być przestrzenią wielofunkcyjną. Bezpośrednio z niej przechodzi się do łazienki oraz garderoby.

Główne skrzypce gra tam oczywiście tapicerowane, beżowe łóżko. Ściana, na tle której stanęło, ozdobiona jest wzorzystym muralem. Chociaż ponownie postawiono na stonowane barwy, wzór broni się sam.

200-metrowy dom w stylu modern classic
Autor: Zdjęcia: Łukasz Zandecki, stylizacja: Aleksandra Tefelska, partner sesji: Geberit
Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio

Łóżko ustawiono naprzeciwko zabudowy, która kamufluje drzwi prowadzące do łazienki i garderoby. Na tej ścianie znalazła się toaletka pani domu. 

Łazienka w stylu śródziemnomorskim

Łazienka inwestorów została urządzona w stylu śródziemnomorskim. W środku znalazło się miejsce zarówno na wannę, jak i na prysznic. 

Marokańską koniczynę połączono ze wzorzystymi płytkami, które pokryły część ścian. Dbając o każdy detal aranżacyjny, całość uzupełniono mosiężną armaturą czy designerskimi przyciskami do WC (Sigma50).

— Przyciski Sigma50 dały możliwość podkreślenia charakteru aranżacji i tego, jak ważna jest tu dbałość o każdy szczegół. W łazience głównej powierzchnia przycisku została pokryta białym spiekiem. Dzięki temu widoczny jest sam przycisk w kolorze mosiądzu, który pięknie pasuje do odpływu liniowego (także z oferty Geberit) czy armatury — wyjaśnia architektka.

  • Zdjęcia: Łukasz Zandecki
  • Stylizacja: Aleksandra Tefelska
  • Partner sesji: Geberit

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zachwycające 66 m mieszkanie dla mamy i córki. Styl paryski miesza się ze śródziemnomorskim

Co wiesz o AGD i elektronice z czasów PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Do czego służył magnetofon szpulowy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE