Biele, szarości i róż. Subtelne 43-metrowe mieszkanie w kobiecym stylu

2024-06-21 14:19

Mieszkanie miało być jasne i subtelne, a przede wszystkim proste i kobiece. Nowoczesność miesza się z klasyką, to dodaje mu uroku. Autorką projektu jest architektka Agata Sobańska-Pawlak, założycielka pracowni So Home Design.

Spis treści

  1. Kolory w salonie
  2. Szara sypialnia
  3. Nowoczesne meble, stylowe dodatki
  4. Kobiece mieszkanie z kolorem. Zdjęcia
  5. Niezwykłe 40-metrowe mieszkanie w dawnej fabryce tytoniu

Mieszkanie ma 43m² i znajduje się w Warszawie. Projekt obejmował salon (bez aneksu kuchennego), hol, sypialnię oraz bibliotekę. Na specjalne życzenie właścicielki, projektantka, Agata Sobańska, architektka z pracowni So Home Design, wplotła we wnętrz akcenty roślinne, które przywodzą na myśl leśne spacery i sprzyjają wypoczynkowi.

Kolory w salonie

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę wchodząc do salonu jest różowa aksamitna sofa. W jadalni, będącej częścią salonu, uwagę przyciągają też tapicerowane krzesła w pięknym odcieniu butelkowej zieleni oraz żółty fotel uszak - flagowy model z IKEA. Białe ściany, jasne drewno na podłodze i szare zasłony dodatkowo wydobywają te odważne kolory.

Szara sypialnia

W niewielkiej sypialni dominuje kolor szary. Ścianę za łóżkiem zdobi tapeta tapetę Sherwood marki Wonderwall. Jedynym kolorem, który "wkradł" się do pomieszczenia jest ciepły odcień musztardowy. Ciekawym pomysłem są poduchy, które pełnią rolę zagłówka.

Szara sypilania
Autor: Mikołaj Dąbrowski; projekt: Agata Sobańska-Pawlak, pracownia So Home Design

Nowoczesne meble, stylowe dodatki

Nowoczesne meble przeplatają się ze stylowymi dodatkami, wnętrze sprawia wrażenie bardzo przytulnego i radosnego. Ażurowe stolik i regał w stylu loft wnoszą do wnętrza lekkość. Stały się jasnym, estetycznym tłem dla mocniejszych akcentów we wnętrzu.

Domową bibliotekę wypełniły książki. Na jednej ścianie architektka zaprojektowała wysoki na całe pomieszczenie regał, który materiałami wykończeniowymi nawiązuje do zabudowy w pozostałej części mieszkania. Po drugiej stronie pokoju przygotowano kącik do czytania oraz biurko do pracy.

We wnętrzu królują soczyste kolory, świeżość i wyraźnie odczuwalna lekkość.

Kobiece mieszkanie z kolorem. Zdjęcia

Niezwykłe 40-metrowe mieszkanie w dawnej fabryce tytoniu

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio