Aranżacja wnętrza: mieszkanie z biblioteką czyli azyl od zgiełku wielkiego miasta!

2015-08-11 11:05 Monika Czerwińska-Konarska

Salon z kuchnią to wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Mimo popularnej białej kuchni jest coś co wyróżnia to miejsce spośród innych. To biblioteka. Graficznie prosta, w stylu nowoczesnym, określa zainteresowania właścicieli.

Jak sam architekt wnętrz Jacek Tryc, z pracowni tryc.pl, określa swój projekt, jest to funkcjonalizm i minimalizm z ludzką twarzą. Główną atrakcją salonu w stylu nowoczesnym jest ogromna biblioteka wykonana według projektu architekta. Biblioteka pozwala określić kim są właściciele mieszkania i jakie są ich zainteresowania. I o to właśnie chodzi, by projekt wnętrza w stylu nowoczesnym był spersonalizowany, by odróżniał się od innych, jednym słowem  by był jedyny w swoim rodzaju. Jak widać można zrealizować wnętrze w stylu nowoczesnym używając dosłownie kilku kolorów i prostych form.

Zobacz także: książki w mieszkaniu

 

Projekt salonu: biblioteka w roli głównej

Styl nowoczesny widoczny w projekcie kuchni z salonem na każdym kroku podkreśla bardzo okrojona paleta użytych kolorów i proste, wręcz minimalistyczne formy  detali wykończeniowych. Taka aranżacja ma stwarzać azyl od zgiełku codziennego świata.  Już na pierwszy rzut oka widać, że to biblioteka stanowi punkt centralny aranżacji kuchni z salonem. Reszta czyli biała kuchnia, szara sofa i szafka pod tv oraz wygodna jadalnia są dla niej tylko tłem. Teatralnej dramaturgii wnętrzu dodaje aranżacja okna. Jest oczywiście bardzo prosta, wręcz neutralna, w stylu nowoczesnym ale sute marszczenie powoduje, że nie może pozostać niezauważona. Poza tym idealnie równoważy przeciwległą bibliotekę. W stonowanej kolorystycznie przestrzeni salonu z kuchnią tylko biblioteka jest miejscem, w którym mogą pojawiać się dodatkowe kolory. Co więcej, kolory w bibliotece mogą zmieniać się wraz z aktualnymi zainteresowaniami właścicieli…

Zobacz więcej: kuchnia z wyspą

 

Biała kuchnia: wyspa idealna

Biała kuchnia jest idealnie… biała. Oprócz blatów z jasnego drewna wszystkie powierzchnie są białe. Taka aranżacja kuchni idealnie stapia się ze ścianami i staje się tłem dla imponującej biblioteki będącej sercem salonu. Sercem białej kuchni jest natomiast duża wyspa z płytą do gotowania. Od strony kuchni wyspa wyposażona została w pojemne i wygodne szuflady. Salonowa strona wyspy kuchennej jest natomiast miejscem przy którym można usiąść, wypić poranną kawę lub zjeść niewielki posiłek - hokery pojawią się wkrótce. Wysoka zabudowa za wyspą to niewyczerpane miejsce do przechowywania wszystkich drobiazgów i urządzeń kuchennych, pojawiających się na widoku tylko wtedy kiedy są używane.