Aranżacja wnętrz w stylu angielskim: romantyczne wnętrza

2012-12-17 17:55

Aranżacja wnętrz w stylu angielskim ma nieodparty urok. Romantyczne wnętrza w kwiatowe wzory i z mnóstwem bibelotów cieszą się coraz większą popularnością. Poznaj styl angielski i sprawdź, co możesz przenieść do własnego mieszkania. Poradnik dla tych, kórzy lubią romantyczne, angielskie wnętrza.

Przytulna i elegancka - taka jest aranżacja wnętrz w stylu angielskim. Angielskie romantyczne wnętrza mają swoisty klimat i styl. Łatwo niektóre elementy przenieść do własnego mieszkania. Poznaj styl angielski w aranżacji wnętrz. Dominujące kolory to jasne pastele – róże, błękity, ciepłe odcienie żółtego. Jednak aranżacja wnętrz w stylu angielskim dobrze też wygląda w ciemniejszych barwach – ciemnej zieleni, czy brązie – na tle których jasne dodatki ładnie się wyróżnią. Styl angielski jest eklektyczny, gdyż potrafi łączyć ze sobą tradycyjne wzory z nutą nowoczesności.

Styl angielski: miękka i przytulna aranżacja wnętrz

W aranżacji wnętrz w stylu angielskim charakterystyczne są głębokie i miękkie kanapy wyściełane poduszkami. Często ich tapicerki mają kwiatowe wzory. Kwiaty występują nie tylko na obiciach, ale także na tapetach, serwetach i porcelanie. Często spotykanym wzorem są typowe, angielskie róże.

Romantyczne wnętrza w stylu angielskim

Romantyczny charakter wnętrz tworzą bibeloty, dodatki i stylowe meble. Ładnie prezentuje się wystawna porcelana wystawiana w kredensach, czy na komodach. Aranżacja wnętrz w stylu angielskim charakteryzuje się mnogością figurek i zdjęć w ramkach.

Kuchnia w stylu angielskim: aranżacja z prawdziwego mieszkania

Nieodłącznym elementem angielskiego stylu jest także kominek w salonie. Duże, często odsłonięte okna dopełniają całości aranżacji wnętrza w stylu angielskim.

Mimo przepychu i nagromadzenia dodatków angielskie wnętrza są spójne i bardzo przytulne.

Poznaj także: styl prowansalski, styl francuski, styl nowojorski, styl włoski

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021