Aranżacja wnętrz loftu w stylu minimalistycznym. Nagroda VASCO!

2017-07-20 17:01

Interesujący projekt wnętrz strefy dziennej mieszkania w stylu minimalistycznym w lofcie.  Pofabryczne przestronne i wysokie wnętrza, z charakterystycznymi oknami są idealnym tłem dla nowoczesnej, oszczędnej aranżacji w stonowanej kolorystyce. Projekt architekta Grzegorza Lewandowskiego zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii Projekt koncepcyjny.

Białe ściany, podłoga z czarnych szerokich desek, przemysłowa stolarka okienna –wszystkie te elementy są podstawą nagrodzonej koncepcji aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Świetnym dopełnieniem będą czarne, żebrowane grzejniki, przypominające żeliwne, stosowane kilka dekad temu. Dwie duże, szare sofy, nowoczesne oświetlenie, prosty kominek, zielone rośliny i  nic więcej nie potrzeba do minimalistycznej aranżacji wnętrz w industrialnym otoczeniu.

Aranżacja kuchni w kolorze czarnym

Jedno z pomieszczeń zajmuje kuchnia z jadalnia. Kuchnia zgodnie z trendem to duża wyspa i wysoka zabudowa. W wysokiej zabudowie mieszczą się potrzebne urządzenia AGD, zlew i szafki do przechowywania. Wyspę wyposażono w asymetrycznie umieszczoną płytę do gotowania i srebrzysty okap z półką  wielkości wyspy. Jest  to element robiący ogromne wrażenie, przy okazji równoważący czarną zabudowę kuchenną. Lekkości dodają stalowe, polerowane cokoły – meble kuchenne wydaja się jakby były zawieszone nad betonową posadzką. Stół z surowego drewna i designerskie lampy ze złotymi elementami stylowo dopełniają aranżację dużej kuchni.

Czytaj też: Koncepcja aranżacji wnętrz w stylu minimalistycznym

Kuchnia w lofcie
Autor: VASCO

Salon z kominkiem i miejscem do pracy

Punktem centralnym aranżacji salonu sa dwie szare sofy, ustawione tak by z jednej wygodnie było oglądać filmy wyświetlane z projektora, z drugiej podziwiać fabryczne okno i widok za nim. Stolik kawowy to już klasyk designu, projektu Isamu Noguchi. Nieco dalej architekt umieścił kominek nie wymagający tradycyjnej obudowy z miejscem na drewno, doskonale pasujący do stylu minimalistycznego panującego w mieszkaniu. Ogrzewać się ciepłem kominka można siadając w innym w klasyku współczesnego designu fotelu Lounge Chair projektu Ray i Charlsa Eamsów. Pod oknem w świetnie oświetlonym miejscu architekt umieścił biurko. Ciekawie zostało rozwiązane oświetlenie dużej przestrzeni. Architekt umieścił na suficie nowoczesne szynoprzewody z ruchomymi reflektorami.  W monochromatycznej biało – szaro - czarnej przestrzeni nie może także zabraknąć modnych zielonych roślin.

Czytaj też: Loft dla studenta