Aranżacja małego mieszkania w bloku. Niecałe 30 m2, ukryta sypialnia

2024-05-21 21:11

Założeniem projektu zrealizowanego przez pracownię KODO było stworzenie wnętrza przeznaczonego dla młodego mężczyzny. Mimo niewielkiego metrażu w mieszkaniu jest sporo miejsca do przechowywania, mała, ale funkcjonalna kuchnia oraz miejsce do pracy.

Spis treści

  1. Małe mieszkanie - aranżacja z pomysłem
  2. Ukryta sypialnia
  3. Jakie kolory do mieszkania w bloku?
  4. Mała łazienka z prysznicem
  5. Przeczytaj także: Aranżacja małego mieszkania w Krakowie. Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?
JAK ZAPLANOWAĆ NIEDUŻĄ ŁAZIENKĘ | Webinar z cyklu Wygodne Mieszkanie

Ponieważ mieszkanie ma niecałe 27 m², nie ma w nim miejsca na niedbałość, przypadkowość oraz brak harmonii. Jest za to ergonomia, nowoczesność i komfort. Określenie „po studencku” nabiera nowego znaczenia i wymiaru.

Małe mieszkanie - aranżacja z pomysłem

Mieszkanie jest funkcjonalne i odpowiednio wyposażone, dopasowane do potrzeb młodego człowieka.

W salonie znajdziemy elementy stylu loftowego. Zielona sofa obita przyjemnym w dotyku welurem, zaprasza, aby się na niej rozgościć.

Mały aneks kuchenny spełnia swoje zadanie, jest w pełni wyposażony w niezbędny sprzęt AGD. Są tu lodówka podblatowa, płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka oraz okap.

Jest też kącik do nauki lub pracy. Mobilne biurko, pełniące także funkcję stołu jadalnego, mieści się we wnęce.  Biurko oświetla pasek LED-owy przymocowany do szafy.

Ukryta sypialnia

W pierwotnym układzie, sypialnia była częścią kuchni, zaprojektowanej jako osobne pomieszczenie. Projektanci z KODO, wprowadzili w ten projekt duże zmiany. Sypialnia została wydzielona za pomocą pojemnej szafy, która zapewnia sporą ilość miejsca do przechowywania. Wchodzi się do niej przez... szafę. Wyposażona jest w łóżko z pojemnym pojemnikiem pod materacem.

Jakie kolory do mieszkania w bloku?

Wnętrze urządzone jest  w stonowanych, ciemnych barwach, takich jak szarości, czerń, antracyt. Przytulny charakter zapewnia drewno. Pewną surowość aranżacji przełamano za pomocą sofy w wyrazistym kolorze butelkowej zieleni oraz elementów dekoracyjnych.

Mała łazienka z prysznicem

W łazience egzamin z funkcjonalności zdaje prysznic, spore lustro powiększające przestrzeń oraz zabudowa toalety, w której umieszczono także kosz na bieliznę. Stylowo, komfortowo, nowocześnie, „po studencku” – czyli na przekór stereotypom.

Przeczytaj także: Aranżacja małego mieszkania w Krakowie. Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

Nasi Partnerzy polecają