50-metrowe mieszkanie w Krakowie. Stylistyka lat 50. XX nieustannie zachwyca

2023-09-04 14:38

Zaglądamy do 50-metrowego mieszkania w Krakowie. Jego wypełnione światłem wnętrza stylistyką nawiązują do lat 50. XX w. Wystarczy spojrzeć tylko na oświetlenie oraz drewniane meble. Całość została okraszona złotem. Oto efekt!

Spis treści

  1. Naturalne materiały we wnętrzu
  2. Wielofunkcyjna szafa
  3. Lamele drewniane
  4. Łazienka w beżach
  5. Złote baterie, lustrzane fronty w łazience
  6. Przeczytaj również:

W tym niewielkim mieszkaniu kuchnia została połączona z salonem. Szafki dolne w części kuchennej wyglądem nawiązują do kredensu. Zostały wykonane z forniru. Ich ozdobą są specjalnie zaprojektowane gałki. Wnętrze nawiązuje do stylu vintage ze wzornictwem lat 50. i 60., które widać np. w kształtach mebli.

Naturalne materiały we wnętrzu

Do wykonania blatu użyto konglomeratu kwarcowego w jasnym odcieniu. Salon z pięknymi dużymi oknami został urządzony w jasnych kolorach. Komody zostały wykonane z drewna, natomiast stoliki kawowe z metalu. Dopełnieniem strefy wypoczynku są stylowe, złote lampy przypominające te z lat pięćdziesiątych. Zdecydowanie dominuje tu kolor beżowy!

Wielofunkcyjna szafa

Głównym elementem w mieszkaniu jest szafa, która pełni kilka funkcji.

- Przede wszystkim jest ozdobą wnętrza, ale także oddziela przedpokój od aneksu kuchennego. Jest też dodatkowym miejscem do przechowywania rzeczy. W kuchni natomiast pełni funkcję dodatkowego światła. Wieczorem pomaga stworzyć ciepłą, przytulą atmosferę w salonie – wyjaśnia Magdalena Gajda, autorka projektu.

Przeczytaj także: 85-metrowe przytulne mieszkanie we Wrocławiu. Jak urządzić nowoczesne wnętrze bez kropli białego koloru? Zobaczcie!

Lamele drewniane

Nawiązują do szafy w przedpokoju, zostały powtórzone w sypialni. Możemy je zauważyć przy łóżku i na drzwiach szafy.

- Ciekawym rozwiązaniem jest półka, która kończy wezgłowie. To miejsce do odkładania podręcznych rzeczy. Pełni ono funkcję szafki nocnej – tłumaczy Magdalena Gajda. Natomiast na ścianie za łóżkiem została położona naturalna tkanina. Całość wystroju dopełniają złote kinkiety.

Łazienka w beżach

W łazience płytki w kolorze nasyconego beżu okalają wannę, która może być też prysznicem dzięki szklanej szybie, zamontowanej w taki sposób, aby była ona niewidoczna. Elementy pionowe możemy dostrzec także w tym pomieszczeniu. Zostały one umieszczone na zabudowie za wc.

Złote baterie, lustrzane fronty w łazience

Nad umywalką wkomponowano szafkę, której fronty wykonano z lustra. Natomiast do zabudowy pod blatem, zamiast tradycyjnych uchwytów, zastosowano specjalne ramki, w które wkomponowane są uchwyty. Sam blat natomiast został zrobiony z kamienia, tego samego co blat w kuchni. Złote baterie doskonale komponują się z całością wystroju łazienki.

50-metrowe mieszkanie w Krakowie. Styl lat 50. XX wieku i drewniane meble
Autor: ONI Studio Projekt: Magdalena Gajda Architektura Wnętrz

Przeczytaj również:

Wyremontowali dom po dziadkach. Pod podłogą kryła się niemiła niespodzianka

Nasi Partnerzy polecają