5 dekoratorskich trendów na jesień 2022. Który zagości u ciebie na dłużej?

2022-09-16 11:14

Ponieważ jesień już nie czai się za rogiem, ale całkiem niepostrzeżenie wdarła się do naszej rzeczywistości, powoli można myśleć, jak wprowadzić nowe, wnętrzarskie trendy do naszych domów. Wśród dekoratorskich hitów na jesień tego roku zagościła natura: neutralne barwy, plecionki i drewno. Na które postawisz u siebie?

Salon
Autor: serwis prasowy Kave Home

1. Neutralne kolory

Nie da się ukryć, że w 2022 r. ewidentnie powracamy do natury. Dowód nr 1: Magazyn Cozy Live przeanalizował to, co Amerykanie wpisują w wyszukiwarkach i bezsprzecznie na pierwszym miejscu jest nawiązujący do przyrody i życia na wsi styl cottagecore. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Dowód nr 2: Kolorem Roku 2023, wybranym przez markę Dulux, został Cudowny Beż, a cała paleta towarzyszących mu barw została zainspirowana przyrodą.

Tym samym warto do swoich wnętrz wprowadzić łagodne beże i kolory wprost z natury: stonowane zielenie czy brązy. W tym roku stawiamy jednak na ciepłe, a nie zimne odcienie. Aby wnętrze było spójne, najlepiej pozostać jedynie przy trzech barwach. Nowoczesny wygląd uzyskasz, gdy będą pochodzić z tej samej rodziny kolorów – otrzymasz wtedy monochromatyczny efekt.

2. Naturalne drewno

Cóż może być bardziej naturalnego niż żywe, jasne, wręcz gołe drewno, przywodzące na myśl las? Wykonane z niego meble mają w sobie coś z lekkości, nawet jeśli są całkiem solidne. W tym roku jasne drewno wygrywa walkę z tym w odcieniach szarości. Aby wprowadzić elementy naturalnego drewna do domu, wcale nie trzeba wymieniać wszystkich mebli! Wy

3. Plecione dekoracje

Plecionki to nie tylko poduszki, obrusy czy zasłony. To także lampy, dywany czy meble z trzciny i rattanu. Aby dodać takie plecione akcenty do swojego domu, wystarczy położyć dywan z juty czy zmienić poszewki na poduszkach. W tym przypadku warto zwrócić się ku naturalnym materiałom, takim jak chociażby len.

4. Mieszanka stylów: vintage i nowoczesnego

Niekiedy już gotowemu, nowoczesnemu wnętrzu niezwykłego charakteru doda mebel z całkiem innej bajki: chociażby komoda czy krzesło po babci. Pewna spójność zostanie zaburzona, ale niesamowity efekt murowany!

5. Zaokrąglone kształty

W tym roku kanciaste meble czy dodatki są już passe. Teraz postaw na te w opływowych kształtach. To one nadają wnętrzu pewnej miękkości, a co za tym idzie przytulności. To również odwołanie do natury, w której trudno znaleźć typowe geometryczne bryły.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE