120-metrowy dom w stylu glamour. Tu zamieszkał młody mężczyzna! Luksusowe wnętrze dla miłośników natury

2024-05-24 11:34

Młody inwestor zapragnął luksusowego domu w stylu glamour. Jego marzenie urzeczywistnili architekci z pracowni Interiorsy, którzy stworzyli dom pełen jasnych, stonowanych kolorów, szlachetnych materiałów oraz dekorów zaczerpniętych ze świata przyrody.

Spis treści

  1. Styl glamour we wnętrzu
  2. Jak urządzić dom w stylu glamour?
  3. Lamele we wnętrzu
  4. Elegancka kuchnia w domu glamour

Styl glamour we wnętrzu

Pod Warszawą znajduje się niezwykły, 120 metrowy dom, który jest prawdziwą oazą spokoju, pełen designerskich akcentów. Został zaprojektowany dla młodego, ambitnego mężczyzny, który zawodowo poświęcił się medycynie. I chociaż przestrzeń zachwyca łagodnością, nie jest jednak ani nudna, ani monotonna.

To zasługa architektów z pracowni Interiorsy, którzy subtelnej stylistyce, opartej na palecie złamanych bieli i ciepłych pasteli, dodali pazura. Charakter wnętrza budują bowiem szlachetne z natury materiały oraz modne tapety inspirowane światem przyrody.

- Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco – opowiadają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Dom w stylu glamour
Autor: Pracownia Interiorsy Sypialnia wygląda jak z okładki prestiżowego magazynu

Jak urządzić dom w stylu glamour?

Kwiatowe tapety to niezwykle trafny wybór. Nie tylko budują klimat pomieszczeń, ale też przełamują jednostajny charakter kolorystyki. Łagodne wzory roślin, oscylujące w palecie pasteli, przyciągają wzrok i czynią wnętrza wyjątkowymi.

Doskonałym przykładem jest toaleta, która mimo niewielkiego metrażu, zachwyca koncepcją aranżacji. Wzrok przykuwają przeskalowane kwiaty w odcieniach mięty i z akcentami pudrowego różu. Wrażenie to podkreślają obłe formy wyposażenia - również w kolorze mięty. Wrażenie potęgują lustrzane tafle na całej wysokości pomieszczenia.

Czytaj także: Dom w stylu japandi. Niezwykle modne i piękne wnętrze blisko morza!

Lamele we wnętrzu

Kolejnym zabiegiem aranżacyjnym, który dodał wnętrzu charakteru są lamele, dekoracyjna blacha w kolorze złota i srebra, zdobne detale nawiązujące do art déco i dekoracyjne oświetlenie. Ważną rolę w kreacji wnętrz odgrywają także naturalne materiały.

Szczyptę luksusu wprowadzają drewno i kamień. Mimo, że wnętrza są czyste i wizualnie uporządkowane, dając ukłon minimalizmowi, nie brak tu także odniesień do klasycznej elegancji.

Elegancka kuchnia w domu glamour

W kuchni fronty zdobią tradycyjne, lecz bardzo subtelnie wprowadzone, ramiaki, a złota stylizowana armatura oraz uchwyty w tym samym kolorze, podkreślają inspiracje stylem minionych epok.

Kuchnia w stylu glamour
Autor: Pracownia Interiorsy Elegancka kuchnia to serce domu. Przyciąga wzrok i zachęca do gotowania!

- W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa – wyjaśniają architekci.

Bez wątpienia, dzięki subtelnej grze detali, materiałom wysokiej jakości i wyjątkowym gustem architektów, każdego dnia można cieszyć się każdym dogłębnie przemyślanym elementem aranżacyjnym, tworzącym jedną, spójną całość.

Źródło: Informacja prasowa Interiorsy

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio