Wianek wielkanocny z bukszpanu. Jak zrobić i czym udekorować wianek z bukszpanu?

2024-03-29 11:41

Wianek wielkanocny z bukszpanu to piękna i naturalna dekoracja wielkanocna. Jest prosty do wykonania, a gotowy można ozdobić kolorowymi zajączkami z filcu, pastelowymi pisankami albo kwiatami. Wianek wielkanocny z bukszpanu będzie piękną ozdobą stołu i drzwi. Podpowiadamy, jak go zrobić, krok po kroku.

Spis treści

  1. Wianek wielkanocny z bukszpanu — dlaczego warto go zrobić?
  2. Jak zrobić wianek wielkanocny z bukszpanu?
  3. Krok 1
  4. Krok 2
  5. Jak udekorować wianek z bukszpanu? Jak zrobić stroik z bukszpanu?
  6. Wianek wielkanocny na drzwi, na stół. Wianki wielkanocne ręcznie robione

Wianek wielkanocny z bukszpanu — dlaczego warto go zrobić?

Wianki wielkanocne mają długą tradycję w wielu krajach, zwłaszcza europejskich. Są symbolem radości i odrodzenia, nawiązującym do wiosny i święta Wielkanocy. Tworzenie własnego wianka wielkanocnego może być pięknym sposobem na uczczenie tych tradycji i dobrą zabawą.

Bukszpan jest rośliną, która doskonale nadaje się do tworzenia wianków wielkanocnych ze względu na swoje gęste zielone liście. Zachęcamy was do robienia wianków z naturalnych materiałów, to równie proste, a wianek ze świeżego bukszpanu lub gałązek brzozy, lub wierzby prezentuje się pięknie. Mimo dużej objętości wianek z bukszpanu jest lekki, dzięki czemu bez trudu da się go przymocować do drzwi.

Własnoręcznie wykonany wianek wielkanocny to sposób na spędzenie czasu, który może przynieść wiele radości i satysfakcji. Podpowiadamy, jak zrobić wielkanocny wianek z bukszpanu.

Jak zrobić wianek wielkanocny z bukszpanu?

Do zrobienia wianka wielkanocnego z bukszpanu potrzebne będą: świeże gałązki bukszpanu, nożyczki lub sekator, metalową obręcz do wianka (możesz ją również zrobić z giętkiej gałęzi), drut florystyczny, dekoracje (opcjonalne): wstążki, jajka wielkanocne, kwiaty sztuczne, zajączki z filcu, baranki z waty itd.

Bazą do zrobienia wianka z bukszpanu może też być obręcz wiklinowa, styropianowa czy ze słomy.

Krok 1

Gałązki bukszpanu są zwykle dość kruche, więc starannie obetnij je nożyczkami, aby uzyskać równe długości, usuń nadmiar liści z dolnej części gałązek, aby można je było łatwo przywiązać do obręczy.

Krok 2

Jeśli używasz metalowej obręczy, wykorzystaj drut florystyczny, aby przewiązać gałązki bukszpanu dookoła obręczy. Zacznij od jednego końca gałązki, przewiązując ją kilkakrotnie wokół obręczy, a następnie kontynuuj, dodając kolejne gałązki, zachodząc na poprzednie, aby ukryć obręcz. Staraj się utrzymać równomierną grubość wianka.

Jak udekorować wianek z bukszpanu? Jak zrobić stroik z bukszpanu?

Gdy wianek jest gotowy, możesz przystąpić do dekorowania. Możesz użyć wstążek, jajek wielkanocnych, kwiatów sztucznych lub żywych, zajączków, baranków: z waty, z filcu. Przypnij ozdoby do wianka za pomocą drutu florystycznego lub kleju florystycznego. Możesz też dodać wstążkę, jeśli chcesz powiesić wianek na drzwiach.

Wianek wielkanocny na drzwi, na stół. Wianki wielkanocne ręcznie robione

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany