Wystrój sypialni: pora na relaks...

2015-11-18 18:30
Aranżacja strefy komfortu w sypialni
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej pomieszczeniu sypialni. A tam spokój, wygoda, styl... Meble służą wypoczynkowi, porządkują przestrzeń. Dodatki dbają o przytulność. Bez względu na wybraną tonację - ciemniejszą lub z przewagą bieli - obie doskonale nastroją Cię wieczorową porą...

Na czym się skupić w aranżacji sypialni? Jak sprawić, by sypialnia w stylu nowoczesnym była przytulna i skłaniała do relaksu? Jakie elementy, kolory i meble są niezbędne, a które "klimatotwórcze" w aranżacji wystroju sypialni?

Wystrój sypialni: od czego zacząć?

Przygotowując aranżację sypialni zacznij od łóżka. Idealnie, jeśli umieścisz je zagłówkiem do ściany, a wolną przestrzeń po bokach - minimum 30 cm - przeznaczysz na swobodny dostęp i stoliki nocne. Drugi ważny element: szafa. Najlepiej, by nie rzucała się w oczy oraz nie przysłaniała światła dziennego. Jeśli wybierasz taką z jasnym lub lustrzanym frontem, optycznie powiększysz przestrzeń. Szafa zdominowałaby sypialnię? Możesz zastąpić ją lżejszą komodą oraz rozejrześ się za łóżkiem, skrzynią czy pufem z opcją przechowywania.

Aranżacja sypialni od podstaw - z nami to pestka!

Wystrój sypialni: strefa komfortu

Pamiętaj, że sypialnia nie jest wyłącznie pomieszczeniem do snu. To także strefa komfortu, przestrzeń osobista. Warto wprowadzić do niej elementy odpowiadające za przyjemny nastrój - miękkie tkaniny, ciepłe światło, ważne pamiątki. Dobierając kolorystykę wnętrza, kieruj się swoim gustem. Jednak miej też na uwadze, że zgaszone odcienie niebieskiego, szarego, beżowego lub zielonego - wyciszają. Oranże, czerwienie i żółcienie - pobudzają do działania.

KONKURS fotograficzny na ulubiony zakątek w mieszkaniu!

Wystrój a metraż sypialni: oaza wypoczynku

Sypialnia to przede wszystkim oaza wypoczynku. Nawet jeśli jest urządzona bardzo nowocześnie, musi być przytulna. Można to osiągnąć bez względu na wielkośc pomieszczenia. Wygląd łóżka powinien spełniać nasze oczekiwania estetyczne, a odpowiednio dobrany materac - zapewniać komfortowy i zdrowy sen. W mniejszych sypialniach warto wybrać model materaca, którego powierzchnia jest niemal równa z powierzchnią łóżka. Dzięki temu zostanie więcej miejsca na stoliki nocne, komodę czy szafę. Jeśli sypialnia ma 20 mkw i więcej, możemy wstawić do niej łóżko z szerszymi bokami, zintegrowane z szafkami nocnymi czy wygiętym lub zabudowanym wezgłowiem. Pamiętajmy też, by zachować dwie strefy oświetlenia: ogólne (sufitowe) i punktowe przy samym łóżku - niezbędne podczas wieczornej lektury.

Partner akcji Nowe Mieszkanie: Agata Meble