Szare sypialnia i łazienka w nowoczesnym stylu skandynawskim

2016-05-19 15:21 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja szarej sypialni w nowoczesnym stylu skandynawskim emanuje spokojem i harmonią. Można zaryzykować twierdzenie, że robi się wręcz sennie. Szara łazienka natomiast sprawia wrażenie dobrze ułożonej. W projekcie szarej sypialni i łazienki  wykorzystano także kilka ciekawych pomysłów powiększających optycznie i porządkujących przestrzeń.

Szara sypialnia i szara łazienka są  naturalną konsekwencją projektu wnętrz mieszkania w nowoczesnym stylu skandynawskim. Właścicielom zależało na konkretnej stylistyce i kolorystyce, zwłaszcza dlatego, że na czas prac wykończeniowych właściciel mieszkania musiał służbowo wyjechać. W efekcie inwestorzy nawiązali współpracę z architekt wnętrz Katarzyną Rohde z pracowni Home & Style. Kolorystyka projektu wnętrz oparła się na płytkach gresowych, które zachwyciły właścicieli już w sklepie. Jednak żeby w sypialni i łazience nie było zbyt „chłodno” pojawiły sie zabudowy z drewna. Są one jak najbardziej w zgodzie z nowoczesnym stylem skandynawskim. Czasem jednak architekt musiała stać na straży utrzymania kolorystyki kiedy właściciele próbowali zaszaleć z dodatkowymi kolorami.

Aranżacja wnętrz szarej sypialni w modnym stylu skandynawskim

Właścicielom mieszkania zależało na spokojnej aranżacji sypialni w nowoczesnym stylu skandynawskim. Pomysł na aranżację wnętrz całego mieszkania, a więc i sypialni, powstał dzięki płytkom gresowym, które zachwyciły właścicieli już w sklepie. Motyw szarych trójkątów z płytek pojawił się więc na tapecie na jednej ze ścian w sypiali. Jasna, stonowana kolorystyka oparta na kolorach szarym i białym stała się neutralnym tłem dla błękitnych tkanin i drewna. Wygodne łóżko, szafki nocne i komody pochodzą z popularnego sklepu wnętrzarskiego. Do komód, architekt wnętrz dobudowała identyczną stylistycznie toaletkę. Powstał ciąg wygodnej zabudowy jak w pokoju w dobrym hotelu.  Warto również zwrócić uwagę na ciekawie rozwiązane oświetlenie. Po obu stronach łóżka wiszą białe lampy sufitowe w kształcie szyszek. Jednak do czytania zamontowano dodatkowo nad łóżkiem kinkiety. Dzięki umieszczeniu ich na środku zagłowia światło nieprzeszkadza drugiej osobie.

Czytaj też: nowoczesny salon z kuchnią w stylu skandynawskim

Aranżacja szarej łazienki z zabudowa meblową

Łazienka liczy zaledwie 5 metrów kwadratowych, ale wygląda na większą. Dzieje się tak za sprawą dużego lustra nad umywalką i jednorodnej zabudowy meblowej obejmującej szafkę pod umywalką i zabudowę stelaża wc. Takie jednorodne rozwiązania zawsze powiększają optycznie niewielkie wnętrza, wprowadzając porządek i możliwość schowania wielu kosmetyków i drobiazgów łazienkowych. Szare ściany, z dwóch rodzajów płytek, wprowadzają do aranżacji łazienki nowoczesność. Szklany parawan nawannowy jest skuteczny, nie zabierając optycznie przestrzeni. Ale najciekawszym „patentem” zastosowanym przez architekt wnętrz jest ukrycie rewizji wodomierzy za obrotową, elektryczną  suszarką na ręczniki. Klapka rewizyjna została odrobinę zmniejszona i przesunięta (rewizję można przesuwać jedynie w dół lub w górę i może to robić tylko osoba z uprawnieniami).

Czytaj też: modny styl skandynawski

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021