Sypialnia w stylu klasycznym: piękno ukryte w tradycji

2016-06-27 17:40

Sypialnia w stylu klasycznym to przytulne wnętrze, w którym drewno zdobi zarówno ściany jak i podłogę. Charakterystyczna dla stylu klasycznego symetria nadała aranżacji harmonijnego wyrazu. Drewniana ściana z ciemnego drewna, wbrew pozorom nie przytłacza, a wnosi do wnętrza ciepło. Zobacz projekt sypialni z tradycją autorstwa pracowni EG Projekt!

Spis treści

  1. Sypialnia w stylu klasycznym: tradycyjne piękno
  2. Sypialnia w stylu klasycznym: wystrój w zgodzie z tradycją

Wnętrza w stylu klasycznym dedykowane są dla osób, które cenią sobie tradycje i naturalne materiały. Głównym założeniem projektowym – sypialni w stylu klasycznym – było stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni sypialni, która sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

Sypialnia w stylu klasycznym: tradycyjne piękno

Bazą całego wnętrza sypialni w stylu klasycznym są białe ściany i drewniana podłoga. W projekcie zdecydowano się na 1 ścianę – całą w drewnie. Ściana na której stanęło łóżko została w całości obłożona drewnem. Jego ciemny odcień wbrew pozorom nie przytłacza wnętrza sypialni, a wnosi do niego ciepło. Dzięki obecności dużego okna, sypialnia jest dobrze doświetlona. Wygode łóżko z miękkim, pikowanym zagłówkiem podnosi poczucie komfortu. Na ścianie naprzeciwko okna swoje miejsce znalazło pikowane siedzisko. Białe ściany w sypialni zostały ozdobione obrazami sielskich krajobrazów. Kolory pojawiające się we wnętrzu sypialni w stylu klasycznym to beże i szarości. Stoliki nocne, stylizowane na przecierane, wnoszą do wnętrza nutę prowansji. W aranżacji sypialni postawiono przede wszystkim na wygodę i komfort użytkowania pomieszczenia. Wystrój sypialni zachwyca prostotą i pięknem zawartym w tradycji.Zobacz też: Inne projekty autorstwa pracowni EG Projekt >>>

Sypialnia w stylu klasycznym: wystrój w zgodzie z tradycją

Wnętrza w stylu klasycznym dedykowane są dla osób, które cenią sobie tradycję i naturalne materiały. Klasycyzujące meble cechuje proste i eleganckie wzornictwo. We wnętrzach w stym stylu najczęściej dominują ciepłe barwy: brązy, beże, kremy, biele i szarości. Projektując wnętrze w duchu tradycji należy kierować się przede wszystkim prostotą, umiarem i ponadczasowymi rozwiązaniami. Harmonia jest tu również istotna, dlatego bardzo często we wnętrzach klasycznych spotykamy symetryczne układy i rozwiązania. Urządzając się "w zgodzie z tradycją" postawmy na jakość – dobrej jakości materiały, szlachetne gatunki drewna. Dla wielu osób styl tradycyjny ma zbyt ciężki wyraz. Idealnie jednak odnajdą się w nim Ci, którzy cenią sobie elegancję, wygodę i tradycyjne wartości.

 Autor projektu: www.egprojekt.pl