Sypialnia: jak urządzić sypialnię? Praktyczne porady

2013-02-13 17:04

Porady jak urządzić sypialnię. Sypialnia, to miejsce wypoczynku i relaksu. Zabaj o to, by sypialnia była wygodna. Jak urządzić sypialnię? Przeczytaj nasze porady!

Spis treści

  1. Jak urządzić sypialnię: wnętrze stworzone do snu
  2. Jak urządzić sypialnię: wyposażenie a wielkość sypialni
  3. Jak urządzić sypialnię: wystrój wnętrza
  4. Jak urządzić sypialnię wideo

Sypialnia, to miejsce, które zasługuje na specjalną aranżację. Wyposaż ją w łóżko z  odpowiednim materacem, dodaj miłą w dotyku pościel i stwórz nastrój. Przeczytaj nasze praktyczne porady, jak urządzić sypialnię!

Jak urządzić sypialnię: wnętrze stworzone do snu

Zastanawiając się jak urządzić sypialnię, zacznij od jej usytowania. Sypialnia powinna się znajdować w spokojnej części mieszkania. Dobrze, by okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę ani na południową stronę (ponieważ sypialnia będzie zbyt mocno się nagrzewać latem). Jeśli jesteś szczęściarzem i dysponujesz kilkoma pokojami, zastanów się nad położeniem sypialni. A może już masz sypialnię, ale zastanawiasz się jaki błąd popełniłeś podczas urządzania sypialni? Jeśli obecna sypialnia nie spełnia twoich oczekiwań, rozważ jej przeniesienie lub przystosowanie do snu. Pomyśl o wyciszeniu wnętrza, uszczelnieniu okien czy montażu rolet zaciemniających w sypialni.

Jak urządzić sypialnię: wyposażenie a wielkość sypialni

Kiedy zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, pamiętaj, że łóżko to jej najważniejszy element. Podwójne łóżko w sypialni powinno mieć szerokość przynajmniej 140 cm (lepiej 160–180 cm), a pojedyncze – minimum 90 cm. Łóżka najczęściej mają długość 200–218 cm. Warto wybrać takie, które mierzy 20 cm więcej niż my. Idealnie, jeśli przed łóżkiem oraz po jego bokach zostawisz 60–80 cm wolnej przestrzeni – przyda się na szafki nocne i podczas ścielenia. O ile metraż wnętrza na to pozwala, postaw w sypialni szafę (na rynku dostępne są płytsze, o głębokości 40 cm), ewentualnie komodę. Przyda ci się też skrzynia na pościel (w małym pomieszczeniu wystarczy szuflada wsuwana pod łóżko). Toaletka może pełnić funkcje biurka (w sypialni odradzamy jednak prace biurowe i oglądanie telewizji przed snem). Pamiętaj o oświetleniu – kinkietach lub lampkach nocnych emitujących ciepłe rozproszone światło.

Jak urządzić sypialnię: wystrój wnętrza

Oczywiście kwestią najważniejszą podczas urządzania sypialni jest wybór jej styl, koloru, klimatu. Sypialnia stylistyką nie musi nawiązywać do aranżacji pozostałych pomieszczeń. Pamiętaj, że sypialnię urządzasz dla siebie. A więc na pytanie - jak urządzić sypialnię - odpowaidamy: tutaj liczy się głównie twoje dobre samopoczucie. Uzyskasz je, wprowadzając ulubione kolory, miękkie tkaniny i dodatki. Sypialnia może też przenieść cię myślami w czasie lub w odległe miejsca. W ofercie firm meblarskich znajdziesz np. łóżka w stylu japońskim, retro czy rodem z Hollywood.

Jak urządzić sypialnię wideo

Obejrzyj nasz film, pokazujemy ciekawą aranżację nowoczesnej sypialni urządzonej w lofcie. Zobacz jak połączyć sypialnię z łazienką i w ten sposób wzbogacić ją o dodatkowe funkcje.