Sypialnia jak buduar: wybieramy oświetlenie, meble, kolory

2008-09-26 2:00

W sypialni buduarowej trudno o równouprawnienie. Dlatego płeć, zarówno koloru, jak i oświetlenia, jest tu wyraźnie sprecyzowana.

Trudno tu wyobrazić sobie dwie osoby. Ale i po cóż wyobrażać sobie takie brewerie? Buduar nie po to wymyślono, by go dzielić.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

To przestrzeń zawłaszczenia, warsztat dostrojenia emocji i naostrzenia zmysłów. A takie rzeczy najlepiej robić w samotności... chwilowej. Sypialnia jak buduar - pomysł na kobiece, stylowe wnętrze.

Sypialnia inspiracje: buduar

Mimo że sypialnię podzieliliśmy na dwie części, światło swobodnie przechodzi przez ściankę oddzielającą strefę snu od strefy... nazwijmy ją strefą aktywności. Choć dzwoneczek pod nogami, klosz nad głową oraz gromada zapatrzonych w fotel małych świecących sześcianów - wszystko to wskazuje na umysłowy, a nie fizyczny profil aktywności. W takim miejscu możemy zatem wywołać ducha poety i w zagłębieniu nocy snuć intrygi, przy których "Niebezpieczne związki" okażą się bajką dla małych dzieci.

Kolory w sypialni: pomysł na buduar

Sypialnia buduar, którą widać na pierwszym zdjęciu wydaje się mała i przytulna. Sprawiają to tapety w pastelowych kolorach z florystycznymi wzorami, pikowana kołdra, miękkie poduchy, fotel w grochy. Tutaj dobrze będzie czuł się ten, kto snu szuka wśród miękkich, ciepłych kształtów. Gorzej - fascynat gadżetów, które niejednej dorosłej sypialni odebrały zmysłowy charakter, upodabniając ją do pokoju dziecięcego.

Nastrojowe oświetlenie w sypialni: ogień w formie

Mimo że głównym źródłem światła w aranżacji sypialni są lampy elektryczne, udało się wykreować atmosferę, którą zwykle zawdzięczamy świecom. Naszym lampom w sypialni bliżej bowiem do ognia niż do generatora. Ich ogień zawarty jest w formie i w usytuowaniu nisko, na podłodze (niektóre przypominają małe świeczniki). Nawet najbardziej nowoczesne spośród przedstawionych tu źródeł światła - świetlista ściana u wezgłowia - gubi swój plastikowo-świetlówkowy charakter, gdy jej blade lico przesłonimy opadającymi z sufitu sznurkowymi włosami.

Ta specyficzna zasłona wpisuje się we wspomniany już podział przestrzeni, który... dzieli, nie dzieląc. Jak w bajce o mądrej żonie rybaka, która spełniając paradoksalne żądanie (miała przyjść naga, a jednak ubrana), zawinęła się w sieć rybacką... Warto chyba zapamiętać tę historię, bo jest bardzo wnętrzarska. Płynie z niej morał, że gdy chcemy przedzielić przestrzeń wnętrza sypialni, ale nie zamierzamy tworzyć odrębnych "ślepych" pudełek (bo na przykład zależy nam na utrzymaniu kontaktu wzrokowego z drugą osobą), sięgamy po ażury. Ich gęstość... cóż, to już nasza osobista sprawa, czy żona rybaka ma być bardziej naga, czy też bardziej ubrana?

Sypialnia aranżacja: nastrój dostrój

Światła świec nie wykluczamy w aranżacji stylowej, kobiecej sypialni. Niech pomoże nam wyregulować klimat. To właśnie dzięki zarówno świecom, jak i za sprawą światła dziennego wpadającego przez duże okno doprawiamy to, co udało się upichcić na bazie koloru i elektryczności w sypialni zaaranżowanej jak buduar.

Galerie zdjęć: stylowe sypialnie inspiracje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W nowy rok wkraczamy z mocnym postanowieniem ODPOCZYNKU. Styczniowy numer magazynu „M jak Mieszkanie” zachęca do relaksu w sypialni – przytulnej i efektownej.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Styczeń 2022