Sypialnia: 15 GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ do sypialni!

2014-08-12 15:16 Monika Czerwińska-Konarska

Sypialnia to miejsce odpoczynku i przyjemności. Pokazujemy 15 inspiracji do sypialni dla niezdecydowanych: w stylu nowoczesnym, romantycznym i zupełnie eklektycznym! Pokażemy łóżka i meble do sypialni, a do tego kolory, tapety, czyli wszystko to, co wpływa na sypialniane inspiracje!

Sypialnia. Czym się inspirować przy aranżacji sypialni? Kierując sie funkcją musimy zorganizować przyjemną nam strefę do odpoczynku w nocy. Ale z drugiej strony w sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia. Dlatego warto postarać się o to, by sypialnia była „jakaś”. Powinna być w stylu, który najbardziej nam się podoba, który najbardziej lubimy. Jeśli więc jesteśmy niepoprawnymi romantyczkami nie wysilajmy się na aranżowanie sypialni w stylu nowoczesnym, bo takie są akurat najbardziej modne. I odwrotnie. Jeśli jesteśmy minimalistami nie obstawiajmy się w sypialni rodzinnymi i podróżniczymi pamiątkami. Będą nas denerwować, rozpraszać i zakłucać tak potrzebny, spokojny sen.

Jakie lubimy kolory ścian w sypialni?

Dyskusja na temat koloru ścian jest tak stara jak pytanie o jajko i kurę. Zwolenników białych ścian nie przekonamy do kolorów, a romantyczek uwielbiających błękit albo róż nie namówimy na białe lub szare ściany. I bardzo dobrze. Dzięki temu każdy może mieć wyjątkową i tylko swoją sypialnię. Nawet nie da się udowodnić wyższości ścian białych na kolorowymi i odwrotnie. Ważne by sypialnia była przyjazna zarówno wieczorem, czyli wyciszała emocje i rano – byśmy chętnie wstawali.

A może lubimy w sypialni tapety ?

Tapety są bardzo dobrym sposobem na dekorację ścian w sypialni. Ze względu na swoją ogromną różnorodność znajdą tutaj coś dla siebie i minimaliści, zwolennicy białych ścian i maksymaliści, kochający wzory i kolory. Możemy wybierać spośród bogatych i gęstych wzorów organicznych, roślinnych, imitacji skór dzikich zwierząt czy prostych geometrycznych, monochromatycznych,  których wzór zaznaczony jest tylko połyskiem.

Styl sypialni: jeśli to określimy to mamy już z górki

Najczęściej spotykane style w sypialni to styl nowoczesny, glamour, styl klasyczny, styl orientalny oraz sypialnie romantyczne. Każdy z nich rządzi się innymi regułami. Nowoczesne i minimalistyczne wyposażone są tylko w najpotrzebniejsze sprzęty, dekoracje ograniczone są do minimum. W stylu glamour czy klasycznym sypialnia będzie już znacznie bardziej bogata, znajdziemy tam sporo tkanin i faktur. Ważne by sypialnia była spójna i byśmy chcieli spędzać w niej czas. By po prostu sypialnia w naszym domu była tą naszą wymarzoną.

Łóżko w sypialni: mebel najważniejszy na świecie

Łóżko w sypialni jest rzeczą podstawową. Bez łóżka tak naprawdę nie ma sypialni. Rama łóżka powinna nawiązywać do stylu sypialni. Obecnie najbardziej popularne są łóżka tapicerowane z wysokim (czasem tez szerokim) zagłowiem. Im prostsze zagłowie tym łóżko jest bardziej nowoczesne, im bardziej pikowane, na przykład w romby tym bardziej w stylu glamour. W wysokich wnętrzach warto pokusić się o łóżko z baldachimem, albo przynajmniej z rama, na której można powiesić baldachim. Mało osób ma tak wysokie wnętrza, warto więc skorzystać z okazji. Popularne, zwłaszcza wśród alergików są łóżka z ramą drewnianą – łatwo wyczyścić je z kurzu. Inną nie mniej ważną sprawą dotyczącą łóżka jest materac. Warto skorzystać w sklepie z możliwości przymierzenia się do niego. Połóżmy się na nim tak jak zazwyczaj śpimy - jeśli na boku, to połóżmy się na boku. Tylko tak będziemy w stanie stwierdzić czy miękkość materaca jest dla nas w porządku.