Stylowy projekt sypialni: szara ściana, białe meble i niecodzienna dekoracja ściany

2015-09-11 15:33 Anna Rychlewicz

Projekt sypialni, w której dominuje szara ściana. Prosta forma łóżka, zestawiona ze stylową ławką. Ciemna kolorystyka wnętrza, którą rozjaśniają białe meble. Całość domknięta niecodzienną dekoracją ściany, a konkretniej brzozowymi gałęziami. Prezentujemy projekt sypialni, za który odpowiada Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Zdecydowany projekt sypialni, w której dominuje szara ściana, zaskakuje każdym kolejnym elementem aranżacji. Efektowne łączenie przeciwieństw sprawiło, że aranżacja wnętrza, mimo ciemnej kolorystyki urzeka naturalnym blaskiem i elegancją, którą delikatnie złagodzono nietypowym akcentem dekoracji ściany za łóżkiem.

Projekt sypialni: szara ściana w centrum stylowej aranżacji

W projekcie sypialni zdecydowano się na ciemną kolorystykę, która pozornie nie przystaje aranżacji nocnego wnętrza. W rzeczywistości przestrzeń sypialniana, kształtuje się niezwykle ciepło i przytulnie, a wszystko to za sprawą otulenia aranżacji miękkimi, pluszowymi tkaninami. Nie od dziś wiadomo, że tekstylia we wnętrzu mają ogromną moc. Nie są one jedynie dodatkiem dekoracyjnym, a bardzo często stają się akcentem decydującym o ostatecznym wyrazie aranżacji. W wyposażeniu sypialni zdecydowano się na klasyczne białe meble, które zapewniają optymalne ilości miejsca do przechowywania. Klasyczna komoda z szufladami i pojemna szafa gwarantują wszystko to, co zapewniać powinna garderoba z prawdziwego zdarzenia. Designerskim akcentem w projekcie sypialni są lampy nocne, które zostały złożone z różnych elementów. Zakupione oryginalne rzeźbione podstawy, pani domu zdecydowała się przemalować na kolor czarny. Do nich dokupiono abażury w takiej samej barwie. Elementem świadczącym o eleganckim zacięciu projektu sypialni jest pikowana ławka ustawiona przy prostym łóżku. Kolorystycznie stanowi ona jedność zarówno z tekstyliami w sypialni, jak i z kolorem szarej ściany za łóżkiem.

Sprawdź też: 7 pomysłów na wykończenie ściany za łóżkiem

Dostojna kolorystyka wnętrza, w połączeniu z prostą drewnianą ramą łóżka, do tego czarne lampy i minimalistyczna zabudowa w kolorze białym, tworzą elegancją i stylową aranżację sypialni. We wnętrzu nie brak jednak aranżacyjnych zaskoczeń, które nieco łagodzą dostojny charakter i nadają mu nieco naturalności. Ściana za łóżkiem została ozdobiona prostą dekoracją, rolę której pełnią brzozowe gałęzie. Rozwiązanie dość nieoczywiste i nieutożsamiane z eleganckim wystrojem wnętrza, w tym przypadku okazało się strzałem w dziesiątkę.

Kontakt z pracownią:

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
ul. Nad Niprem 5/2,
43-300 Bielsko Biała
http://projektkolektyw.pl/

Zobacz inne realizacje Projekt Kolektyw