Sprawy łóżkowe. Piękne sypialnie

2017-01-03 10:29 N. Kołakowska

Sypialnia - prywatna przestrzeń, na progu której powinny zostawać codzienne troski. Urządźmy ją tak, by sprzyjała odpoczynkowi i budowała więź między partnerami.

Przeglądasz czasopisma i portale wnętrzarskie, by znaleźć wymarzoną aranżację sypialni. Stop! Nawet jeśli któraś cię urzekła, zanim zaczniesz się rozglądać za identyczną tapetą czy podobnym łóżkiem, warto zadać sobie pytania: czego chcę, jakie są moje potrzeby, w jakim wnętrzu mój partner będzie czuł się najlepiej.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Jeżeli zależy ci na stworzeniu romantycznej atmostery sprzyjającej duchowej bliskości, zwierzeniom, wybierz pastelowe kolory, motywy kwiatowe, tkaniny zwiewne, lekkie jak muślin lub bardziej swojskie, np. przytulne bawełny. Aby jednak twój mężczyzna nie czuł się w sypialni jak słoń w składzie porcelany, nie przesadź z ilością koronek i falban.

Przytulna sypialnia

Bardziej zmysłowy klimat osiągniesz w sypialni, wybierając barwy intensywniejsze, tkaniny połyskliwe, mięsiste, przyjemne w dotyku. Zawsze sprawdzą się przytulne odcienie brązu, śliwki, granatu. Obij wezgłowie miękką tkaniną lub przymocuj poduszki (wystarczy przyszyć do nich szelki, które założysz na zamontowany nad łóżkiem drążek). Narzuta niech się mieni lub kusi trójwymiarową fakturą. Pomyśl o welurze, aksamicie, tafcie, jedwabiu, satynie – są piękne i szlachetne. Pamiętaj jednak, że sypialnia nie powinna być przeładowana meblami i ozdobami, bo wtedy sen w niej nie przyniesie odpoczynku.

Galerie zdjęć: sypialnie inspiracje