Kolory w sypialni: jak kolory ścian wpływają na nasze samopoczucie?

2016-05-12 17:03

Sprawdź jakie kolory w sypialni sprawdzą się najlepiej. Kolory ścian w aranżacji wnętrz realnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego szczególnie w sypialni warto mądrze wybrać kolory, którymi chcemy się otaczać tuż przed zaśnięciem i od razu po przebudzeniu. Zobaczcie które kolory ścian najlepiej pasują do sypialni i jak na nas wpływają.

Spis treści

  1. Kolor ścian a samopoczucie: żółty
  2. Kolor ścian a samopoczucie: fioletowy
  3. Kolor ścian a samopoczucie: niebieski
  4. Kolor ścian a samopoczucie: zielony
  5. Kolor ścian a samopoczucie: brązowy
  6. Kolor ścian a samopoczucie: szary, beżowy, neutralny

Podpowiadamy jakie kolory w sypialni sprawdzą się najlepiej. Sprawdź, jak kolory ścian w sypialni wpływają na nasze samopoczucie? Zobacz, jak wpłynąć na energetyczne poranki i klimatyczne wieczory. Magia kolorów działa!

Kolor ścian a samopoczucie: żółty

Żółty kolor ścian w sypialni uruchomi w nas pokłady kreatywności, a także uczucie szczęścia i wewnętrznego optymizmu. To doskonałe rozwiązania dla osób, które uwielbiają już od samego rana rzucić się w wir zajęć i z właściwą sobie energią podchodzić do nowych projektów. Doskonale uzupełni się z szarymi dodatkami w sypialni.

Kolor ścian a samopoczucie: fioletowy

Kolor królewski, symbolizujący władzę, ale i tradycję. Odcienie lawendy i bzu wskrzeszają w aranżacji sypialni romantyzm i sentymentalizm. Podnoszą tym samym poziom relaksu w sypialni.

Zobacz też: Co kolor ścian w sypialni mówi o Twojej osobowości?

Głębokie odcienie śliwkowe, w połączeniu z kolorami neutralnymi dodadzą wnętrzu sypialni przytulności. Warto postawić na ten właśnie odcień fioletu w sypialni, gdy zależy nam na rodzinnym charakterze aranżacji, a poczucie więzi z rodziną i bliskimi jest dla nas na najwyższym miejscu w życiowej hierarchii spraw.

Kolor ścian a samopoczucie: niebieski

Niebieski kolor ścian w sypialni to wrażenie pokoju i... spokoju. W zależności od odcienia, kolor niebieski na ścianie kojarzy się ze spokojnymi wodami lub błękitnym, jasnym niebem. Wszystkim tym, co nas uspokaja i kojarzy się z łagodnością. Granatowe, głębokie odcienie koloru niebieskiego (np. Navy lub Royal Blue) dodadzą wnętrzu sypialni królewskiego sznytu. Kolor turkusowy w aranżacji sypialni bardziej pobudza, ale nadal wprowadza nas w emocjonalną krainę łagodności.

Kolor ścian a samopoczucie: zielony

Kolor "Matki Ziemi", świeżości i naturalnej energii. Symbolizuje naturę, zdrowie i nowy początek. Z kolorem zielonym dobrze więc zaczynać dzień. Pobudzi nas do działania, zachęci, zmotywuje. Wieczorem przypomni za to, że "jutro też jest dzień", a to czego nie zdążyliśmy dokonać dziś, z powodzeniem możemy osiągnąć jutro. 

Kolor ścian a samopoczucie: brązowy

Kolor ziemi, niezawodności i wyrafinowania. Cieplejsze odcienie brązów na ścianie wzmagają przytulność i ciepło w aranżacji sypialni. Dają nam poczucie spokoju i stabilizacji, niwelując natłok obaw i łagodząc codzienne stresy. Głębokie odcienie koloru brązowego na ścianie w sypialni dodatkowo dają wrażenie luksusu i wyrafinowania.

Kolor ścian a samopoczucie: szary, beżowy, neutralny

Odcienie rozbielonych szarości to aktualnie najsilniejszy trend wśród neutralnych kolorów ścian. Prze-bogata paleta szarości w odcieniach off-white daje pełną paletę możliwości w kreacji neutralnej sypialni jednakowoż pozbawionej nudy. Różne odcienie neutralnych kolorów ścian w ramach jednej sypialni pozwoli na uzyskanie efektu trójwymiarowości. Neutralne kolory w sypialni - beżowy, szary -  zapewnią nam "uładzenie myśli" i spokojną głowę przed zaśnięciem.