Kolory farb do sypialni: Jak urządzić sypialnię? Kolorowa sypialnia - ZDJĘCIA

2013-06-18 13:24

Zakochaj się w swojej sypialni. W doborze koloru do sypialni i urządzaniu wnętrza kieruj się głosem serca. Dla wszystkich, którzy lubią być trendy, proponujemy nowoczesną aranżację sypialni. Zobacz, jak urządzić sypialnię w modnych kolorach.

Spis treści

  1. Meble i dodatki do sypialni
  2. Wystrój sypialni

Lubisz nowoczesne wnętrza i chcesz, by sypialnia miała też taki styl, zobacz naszą aranżację. W sypialni nowoczesnej od samego rana będziesz trendy.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Taka sypialnia to dowód, że podążasz za tym, co modne: za kolorami i formami. Zobacz porady architektów oraz zdjęcia wnętrz, które są podpowiedzią jak stosować modne kolory ścian i dodatków w sypialni: galeria inspiracji.

Sypialnia ma nowoczesny wystrój, głównie dzięki połączeniu koloru szarego z prostymi meblami. Nawet toaletka nie wygląda w tej sypialni romantycznie. Jak urządzić sypialnię w tym stylu, jakie wybrać do niej meble? Duże gładkie płaszczyzny, jak ściana, podłoga i łóżko, uzupełnij lekko zaokrąglonymi dodatkami – stolikiem z wyoblonymi kantami, doniczką. Do nowoczesnej sypialni wybierz tkaniny w nasyconych kolorach (czarny dywan, pasiasty chodnik, poduszki), ocieplają wystrój sypialni i barwą, i fakturą.

Meble i dodatki do sypialni

Łóżko do sypialni nowoczesnej powinno mieć uproszczoną, geometryczną formę. Bez ozdób i rzeźbień. Mile widziane kąty proste lub zaokrąglone. Cała sypialnia dobrze, żeby była jednobarwna lub ewentualnie cieniowana. Do takiego stylu pasują gładkie tkaniny, matowa skóra, błyszczące okleiny, fornir egzotyczny.

Wystrój sypialni

W tej sypialni ogromną rolę odgrywają kontrasty kolorystyczne: jasny – ciemny. Zwróć jednak uwagę, że nie jest to wyraziste zestawienie bieli i czerni, lecz grafitu oraz zmatowionej, rozbielonej, metalicznej szarości, czyli dwóch odległych odcieni tego samego koloru. Dzięki temu wnętrze jest dynamiczne, ale nie męczy wzroku ostrym kontrastem. Niebieskości przydają mu spokoju. Aby nie było za smutno, dodaj energetyczny akcent: amarant i głęboką czerwień.

W aranżacji sypialni widocznej na pierwszym zdjęciu użyto: łóżko Garda, 2090 zł, stolik nocny, 505 zł, komoda, 1788 zł, lustro, 333 zł, toaletka, 975 zł, RATTAN PRESTIGE; fragment obrazu Hockneya (element scenografii do spektaklu „Basen“, reż. P. Partum), dywanik, 25 zł, poduszki, 120 zł/szt., ramki, 12 zł/szt., pościel, 245 zł, szklanki, 25 zł/szt., HOFT; kwiaty, BIURO KWIATOWE HOLANDIA; koc, 370 zł, świeczniki, 25 i 45 zł, NAP

Nasi Partnerzy polecają