Kołdra aloesowa to nowy hit. Pomaga w zasypianiu i chroni przed bakteriami

2023-03-24 9:00

Dobroczynne właściwości aloesu możemy wykorzystywać na różne sposoby. Stosunkowo nowym pomysłem są pościele nasączone olejkiem z tej prozdrowotnej rośliny. Kto powinien spać pod aloesową kołdrą i na jakie efekty można liczyć?

kobieta budząca się
Autor: getty images

Kołdra aloesowa – właściwości

Kołdra aloesowa to wybór medyczny. Ogromną jej zaletą, oprócz oczywistych właściwości zdrowotnych jest jej dobra termoizolacja. Kołdra z poszyciem nasączonym olejkiem z aloesu jest produktem całorocznym, z którego możemy korzystać zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Co więcej, kołdrę aloesową możemy bez obaw prać w temperaturze 60 stopni. Nawet po wielokrotnym praniu kołdra z olejkiem aloesowym nie straci swoich zdrowotnych właściwości.

Aloes zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów znajdujących się w pościeli. Chroni również przed roztoczami, które przyczyniają się do wystąpienia reakcji alergicznych.

Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym, przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym kołdra aloesowa zapewni nam i naszym domownikom spokojny i zdrowy sen. Świetnie sprawdzi się również w przypadku alergików, zwłaszcza tych najmłodszych.

Aloes pozytywnie wpływa na drogi oddechowe oraz problemy skórne. Jeśli mierzymy się z podrażnioną, wysuszoną skórą lub drobnymi rankami, kontakt z kołdrą nasączoną olejkiem aloesowym wpłynie na skórę kojąco i regenerująco.

Aloes to również ogromny sprzymierzeniec w walce z ukąszeniami owadów – wyciąg z rośliny przynosi ulgę i przyspiesza gojenie się ran.

Szukając kołdry aloesowej, warto zdecydować się na dobre jakościowo produkty. Ważny jest również rozmiar. Wielkość kołdry powinniśmy dopasować do swojego wzrostu lub ilości śpiących pod nią osób. Dla jednej osoby zazwyczaj wystarczająca jest kołdra o długości 200 cm, natomiast dla dwóch osób najwygodniejszy będzie produkt o długości 220-240 cm.