Jak szybko i łatwo zrobić łóżko z palet do sypialni?

2016-07-15 12:29

Łóżko zbudowane z palet jest idealnym rozwiązaniem dla osób kochających styl industrialny i nietypowe rozwiązania. Dodatkową zaletą mebli z palet jest to, że możemy zrobić je samodzielnie. Pokazujemy KROK PO KROKU co będzie potrzebne do zrobienia łóżka z palet i ile czasu zajmie cała „operacja”.

Moda na styl industrialny trzyma się mocno. Meble z palet są łatwe do zrobienia, a co najważniejsze niedrogie. Jak samodzielnie zrobić modne łóżko z palet? Co będzie potrzebne? Zobaczcie jak w jeden dzień KROK PO KROKU zrobić łóżko z palet w stylu industrialnym.

 

Do zrobienia łóżka z palet będą potrzebne:

  • palety - łatwo je kupić albo zdobyć
  • elektronarzędzia: szlifierka oscylacyjna i wkrętarka
  • papier ścierny
  • pędzle
  • folia zabezpieczająca trawnik
  • lakierobejca BONDEX Premium Wood Design

 

 

 Jak samodzielnie zrobić łóżko z palet do sypialni?

 Moda na styl industrialny trwa. Co za tym idzie na meble z palet. Okazuje się, że samodzielne wykonanie nawet łóżka nie jest aż tak skomplikowane. Wystarczą odpowiednie materiały, palety i lakierobejca. Przygotowanie palet polega przede wszystkim na oszlifowaniu i wygładzeniu surowych desek, a następnie pomalowaniu ich lakierobejcą. Można w tym celu wykorzystać hipoalergiczną lakierobejcę BONDEX Premium Wood Design. Lakierobejca jest odporna na promieniowanie słoneczne i na zmienne warunki atmosferyczne. Jest przeznaczona do ochrony drewnianych mebli ogrodowych i domowych, drzwi, okien, ogrodzeń, bram i altanek. Lakierobejca BONDEX Premium Wood Design jest produktem hipoalergicznym, dlatego jest bezpieczna nawet dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do uczuleń. Lakierobejca jest przyjazna dla ludzi i środowiska. Zapewnia też długi czas ochrony w tym przed działaniem grzybów pleśniowych. Producent deklaruje, że dla zabezpieczonych powierzchni pionowych nawet 12 lat! Samodzielne zrobienie łóżka z palet ma jeszcze jedną zaletę. To od nas zależy stopień wyszlifowania drewna, a co za tym idzie stopnia  zgrzebności przyszłego mebla.

Jak samodzielnie zrobić łóżko z palet KROK PO KROKU?

 Aby praca przy samodzielnym zrobieniu łóżka z palet przebiegła szybko i bez zakłóceń zaplanujmy kolejność prac. Przyda się także rysunek techniczny ostatecznej formy łóżka. Tak przygotowani możemy rozpocząć pracę nad łóżkiem z palet do sypialni.

KROK 1:  Przygotowanie europalet do malowania

Powierzchnia desek musi być czysta, sucha i odtłuszczona. W tym celu drewno należy przy pomocy szlifierki oscylacyjnej przeszlifować. Z powierzchni uprzednio malowanych należy usunąć złuszczenia.

KROK 2:  Odpylenie drewna

Przeszlifowane drewno odpylamy dużym pędzlem malarskim, następnie dobrze jest przetrzeć powierzchnie desek wilgotną ściereczką z dodatkiem detergentu

KROK 3:  Malowanie oszlifowanych palet lakierobejcą

Żelową lakierobejcę BONDEX Premium Wood Design nanosimy bezpośrednio na drewno. Malujemy pędzlem. Producent zaleca nakładanie 2-3 warstw z przerwami na wyschnięcie - minimum 3 godzinnymi. Dla uzyskania jak najlepszego efektu dekoracyjnego poprzednią warstwę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie dokładnie usunąć pył.

Ważne: W przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, wcześniej niemalowanych,  przed zastosowaniem lakierobejcy BONDEX Premium Wood Design należałoby dwukrotnie zaimpregnować drewno bezbarwnym preparatem BONDEX WOOD PRESEVER.

KROK 4:  Skręcenie łóżka według projektu

Lakierobejca BONDEX Premium Wood Design wysycha na tyle szybko, że jeszcze tego samego dnia możemy wnieść pomalowane palety do domu. Poszczególne skręcamy przy pomocy wkrętarki, według przygotowanego wcześniej projektu. Nasze łóżko z palet zostało wyposażone w zagłówek i zintegrowane stoliki nocne.