Czarny charakter drzwi – zbuduj wyjątkowy klimat wnętrza z drzwiami ERKADO

2021-04-01 13:36 Barbara Ruppel
Drzwi MISKANT marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi MISKANT marki Erkado

Czarny kolor dla wielu jest synonimem luksusu, elegancji i ponadczasowego piękna. Nic dziwnego, że czerń nieprzerwanie stanowi inspirację dla projektantów i architektów wnętrz. Jednym z najciekawszych sposobów wykorzystania tego koloru są... drzwi! Wspólnie z marką ERKADO sprawdziliśmy, jak możemy zaaranżować modne wnętrze, wykorzystujac czarne drzwi oraz poszczególne elementy dekoracyjne drzwi w tym kolorze.

Czarne drzwi jako ozdoba nowoczesnych wnętrz

Prawda jest taka, że czerń możemy wykorzystać na wiele sposobów i za każdym razem uzyskamy intrygujący i modny efekt. O ogromnej mocy czarnego koloru świadczy fakt, że można go połączyć ze wszystkimi barwami i stworzyć kompozycję, która zaspokoi nasze estetyczne gusta. Spójrzmy tylko na modne i efektowne zestawy jak czerń i złoto, czerń i srebro, czy ponadczasową biel i czerń!

Co ciekawe, wcale nie musimy stosować czarnego koloru w nadmiarze, by wprowadzić do swojego wnętrza modny i elegancki klimat – kluczem jest umiar i harmonia. To dlatego drzwi z czarnymi elementami są doskonałym wyborem.

Drzwi BALDUR marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi BALDUR marki Erkado

Dla przykładu, jeśli chcemy podkreślić surowy, industrialny charakter naszego loftu, wybierzmy drzwi w czarnej okleinie ST CPL marki ERKADO. Tego typu drzwi, nie tylko wyglądają imponująco, ale ułatwiają zachowanie czystości - zostały wyposażone w powłokę Anti Finger, która ogranicza zabrudzenia i ślady po odciskach palców.

W przypadku, gdy chcemy "podrasować" nasze czarne drzwi i dodać im ponadczasowego stylu i elegancji godnej modelom w stylu art déco, wystarczy wybrać złote dodatki. Ogromną zaletą drzwi ERKADO jest możliwość dopasowania poszczególnych elementów dekoracyjnych do naszych osobistych gustów i potrzeb.

Drzwi MISKANT w okleinie ST CPL marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi MISKANT w okleinie ST CPL marki Erkado

By osiągnąć spójną aranżację drzwi we wnętrzu, specjaliści ERKADO opracowali szereg rozwiązań w kilku wersjach kolorystycznych. Możemy dowolnie personalizować drzwi, wybierając różne wersje kolorystyczne samych drzwi oraz elementów takich jak ościeżnice, listwy przypodłogowe czy efektowne panele dekoracyjne ERKADO.

Innym, wartym uwagi elementem konstrukcyjnym, które podnosi walory estetyczne drzwi i podkreśla wyjątkowy charakter wnętrz jest oferowane przez ERKADO szkło VSG w kolorze czarnym. Nie bez powodu to innowacyjne rozwiązanie jest nazywane "szkłem bezpiecznym": obustronnie gładkie tafle sklejone są ze sobą specjalną taśmą, która w razie ewentualnego uszkodzenia szkła zapobiega rozpryskiwaniu ostrych odłamków.

Zobacz katalog produktów marki ERKADO 
kod qr

Autor: ERKADO

Zeskanuj kod QR i zobacz więcej produktów marki ERKADO

Co pasuje do czarnych drzwi? Modne elementy dekoracyjne

Wybierając drzwi do swojego mieszkania, warto pamiętać, że to nie tylko skrzydło i klamka, ale również okucia, zawiasy, a w przypadku drzwi przesuwnych także i system prowadnic. Wszystkie te elementy składają się na wygląd i styl drzwi. Dobrze jest więc dobrze przemyśleć to, jak chcemy, by prezentowały się drzwi w naszym wnętrzu i zdecydować się na konkretny model już na etapie projektowania.

Drzwi marki ERKADO
Autor: materiały prasowe ERKADO

Jak podkreślić charakter wnętrza i dodać mu elegancji oraz szyku drzwiami? Dobrym pomysłem będzie wybór czarnych okuć, klamek, zawiasów i czarnego szkła, które znajdziemy w ofercie ERKADO. Dla przykładu, w białych drzwiach możemy zestawić czarne elementy na zasadzie kontrastu, tworząc ciekawą kompozycję. Czarne intarsje ERKADO biegnące wzdłuż lub wszerz białych drzwi i dyskretne czarne zawiasy nie przytłoczą drzwi ani nie zakłócą harmonii we wnętrzu.

W przypadku drzwi przylgowych ERKADO producent daje możliwość zastosowania subtelnych osłonek na zawiasy w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemów będziemy w stanie wybrać stylowe, czarne osłonki, by ukryć zawiasy.

Drzwi bezprzylgowe BALDUR marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi bezprzylgowe BALDUR marki Erkado

Model drzwi GRAF marki ERKADO wykonany ze szkła hartowanego świetnie sprawdzi się w loftach i nowoczesnych mieszkaniach. Industrialny charakter wnętrz podkreślą także czarne stylowe okucia.

Drzwi GRAF marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi GRAF marki Erkado

Warto jeszcze wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu, które w ostatnim czasie wprowadziła do swoich drzwi marka ERKADO. Mowa o klamce antybakteryjnej RUMBA. Klamka (która również dostępna jest w kolorze czarnym) została pokryta jonami srebra, które pomagają zwalczać bakterie osiadające na jej powierzchni. To świetna wiadomość, dla osób, którym zależy na czystości i zachowaniu maksimum higieny w mieszkaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale również w biurach i budynkach użyteczności publicznej.

Więcej o drzwiach ERKADO na stronie https://erkado.pl/.

Drzwi FRAGI marki Erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi FRAGI marki Erkado

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021