Widocznym trendem w aranżacji sypialni 2013 jest łączenie jej z łazienką. Całkowite, czyli tworzenie jednej przestrzeni lub umiejscowienie łazienki obok, z wejściem z sypialni. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ale w takim przypadku trzeba zapewnić reszcie domowników i gościom inną ogólnodostępną łazienkę.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Niezależnie od stylu, w którym aranżujemy sypialnię powinna ona być wyposażona przede wszystkim w wygodne łóżko, ponieważ to ono jest w niej najważniejszym meblem.

Sypialnia 2013: przede wszystkim wygoda

Sypialnia 2013 jest wyjątkowym miejscem. Powinniśmy ją zaaranżować tak, aby nam się podobała. Zadbajmy o to, by była wykończona materiałami, które nie zbierają kurzu, a jeśli tak, by łatwo się czyściły. Ważne aby sypialnia nie była zagracona niepotrzebnymi sprzętami. Nie powinno sie do sypialni wstawiać biurka z komputerem, ani sprzętu do fitnessu – czyli rzeczy, które przypominają o pracy i wysiłku. Sypialnia powinna być miejscem sprzyjającym relaksowi i przyjemności.

W aranżacjach sypialni często pojawia się dekoracyjna tapeta na ścianie za zagłówkiem łóżka. W 2013 coraz bardziej popularne w aranżacji sypialni stały się zagłówki - zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne. Mocnym trendem w sypialniach 2013 jest także czarno-biała aranżacja oraz barwy natury - beże, szarości, błękity.

Sypialnia 2013: oświetlenie

W aranżacjach sypialni 2013 widać jak ważnym elementem jest dobre i przemyślane rozmieszczenie oświetlenia. Są lampy dające światło rozproszone, doświetlające całą powierzchnię, nastrojowe i lampy umożliwiające czytanie. Ważne jest rozmieszczenie włączników. Sprawdza się tutaj system hotelowy, czyli włączniki również przy łóżku.