Aranżacja sypialni z pazurem, czyli czerwone ściany w sypialni

2015-02-17 16:44 Anna Rychlewicz

Ściany w sypialni są jednym z tych elementów, które nie pozostają bez wpływu na ogólny charakter wnętrza. Kolor czerwony zaś, jak powszechnie wiadomo, to kolor miłości. Mocny, odważny, dominujący... Projekt sypialni, który byłby adekwatny do idei wnętrza, powinien zatem skrywać w sobie głębię tego koloru. Prezentujemy projekty wnętrz nocnych, w których dominującą rolę odgrywa czerwona ściana w sypialni!

Kolory we wnętrzu są jednym z tych czynników, na które zwracamy uwagę najszybciej. Przyciągają nasz wzrok, nie pozostając bez wpływu na nasze samopoczucie. Projekt sypialni, jako absolutnie indywidualnego wnętrza, powinien być odpowiedzią na osobowość i charakter lokatorów. Świetnie jeśli jej aranżacja, skrywa w sobie dominantę koloru pasji i miłości, czyli koloru czerwonego. My idziemy o krok dalej i prezentujemy aranżacje, w których prym wiedzie czerwona ściana w sypialni. Właściwie wkomponowana, rozpali zmysły i stworzy we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę, która będzie nam towarzyszyć przez długi czas.

Moc czerwieni, a wpasowanie jej do aranżacji sypialni

Jak powszechnie wiadomo, nasycone i zdecydowane barwy mają za zadanie pobudzić nas do życia. Łatwo jednak przesadzić z ich mocą! Nadmierna jaskrawość mocnych kolorów może nas zniechęcać i działać wręcz odpychająco. Z uwagi na swą moc, barwy mają niemałe znaczenie w aranżacji wnętrz. Są istotą projektu nie tylko pokoju dziennego, ale przede wszystkim projektu sypialni. Tam, powinny tworzyć przyjemną atmosferę, która sprawi, że pokój nocny będzie swoistą oazą spokoju, azylem, w którym możemy uspokoić skołatane nerwy i złapać oddech na kolejny dzień. Sypialnia jako wnętrze absolutnie wyjątkowe, często przemyca w swej aranżacji barwy adekwatne do jej konotacji. Mowa oczywiście o czerwieni i jej pochodnych. Wprowadzając jednak ten kolor do projektu sypialni warto wiedzieć, że jest on barwą bardzo wymagającą i trudną do ogrania. Z uwagi na to, że kolor czerwony najlepiej prezentuje się na jednej, ale sporej powierzchni, warto wprowadzić go na ścianę.

Czerwone ściany w sypialni: w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie

Kolor czerwony i jego pochodne to barwy, które z całej palety kolorów oddziałują na nas najsilniej. Pobudzają nas emocjonalnie, przyspieszają pracę naszego serca i sprawiają, że temperatura zarówno naszego ciała, jak i ciśnienia krwi, wyraźnie podwyższa się. Wobec nasyconej czerwieni nikt nie pozostanie obojętny. Przebywanie w pomieszczeniu wypełnionym kolorem miłości sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi i radośniejsi. Efekt ten zostanie dodatkowo wzbogacony, jeśli nasycenie czerwieni podkreślimy poprzez zastosowanie delikatnych pomarańczy. Kolor czerwony dobrze zaprezentuje się także połączeniu ze złotem, które może pojawić się w dodatkach bądź, jako ornament na tkaninach. Decydując się na czerwone ściany w sypialni pamiętajmy, że nadmiar tego koloru może przynieść przeciwne skutki od tych oczekiwanych. Optymalnym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian na ognistą czerwień i nadanie jej w ten sposób wiodącej funkcji w projekcie sypialni. W tej roli najlepiej zaprezentuje się bohaterka wnętrza, czyli ściana na łóżkiem. Decydując się na czerwoną ścianę w sypialni warto wiedzieć, że kolor ten świetnie nadaje się do wnętrz osób pesymistycznie nastawionych do świata i życia. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku ludzi znerwicowanych i niecierpliwych.