Aranżacja sypialni: sypialnia z łazienką w stylu etno prosto z Zakopanego!

2015-11-02 13:50 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz apartamentu wypoczynkowego opiera się na stylu nowoczesnym z elementami stylu etno. Dekoracje ścian z drewna, z typowymi zakopiańskimi motywami, wykonał miejscowy artysta. Zobaczcie jak delikatne ale stylowe ozdoby w drewnie wpływają na aranżację wnętrz nowoczesnego apartamentu wypoczynkowego w stolicy Tatr!

Aranżacja wnętrz  apartamentu wypoczynkowego w Zakopanem jest pomysłem  warszawskiego architekta Jacka Tryca, z pracowni Tryc.pl. Architekt uważa, że pomiędzy nowoczesnością i tradycją zawsze będzie rozdźwięk. Dlatego połączenie powinno być wyjątkowo wyważone. Dobrze jeśli jedna z reguł zdecydowanie przeważa, druga tylko uzupełnia. Tak właśnie wygląda aranżacja wnętrz zakopiańskiego apartamentu. Całość utrzymana jest w stylu nowoczesnym: białe ściany, proste nowoczesne meble i wyposażenie. Styl etno przejawia się w drewnianych dekoracjach wykonach przez miejscowego snycerza. A całość aranżacji wnętrz służy podkreśleniu najważniejszego: widoku na Giewont.

Aranżacja sypialni: główna sypialnia z łazienką

Aranżacja apartamentu wypoczynkowego dzieli się na dwie części. Jedna to przestrzeń dzienna, z kuchnią, jadalnią i salonem, druga to cześć prywatna z dwiema sypialniami i łazienkami. Taki podział przestrzeni bardzo się sprawdza. Nie tylko w mieszkaniach w których mieszkamy na co dzień ale także w apartamentach wypoczynkowych. Główna sypialnia ma bezpośredni dostęp do łazienki. Pomieszczenia oddzielone są tylko drzwiami z półprzezroczystego szkła. Aranżacja sypialni jest bardzo prosta, można by powiedzieć wręcz minimalistyczna. Znajdują się tu tylko niezbędne meble i wyposażenie. Ta oszczędność służy wyeksponowaniu drewnianej boazerii na ścianie. Są to deski ze szczotkowanej i olejowanej dębiny zróżnicowanej grubości, ułozone horyzontalnie. To właśnie różne grubości tworzą niesamowity efekt i sprawiaja, że boazeria jest nowoczesna. Surowość drewna przełamują zasłony, miękko kładące się na parkiecie i narzuta w modne, geometryczne wzory. Aranżacja łazienki przylegającej do sypialni to kolor szary, beżowy i znowu drewno. Dębowy front szafki pod umywalką został ozdobiony motywem góralskim, wykonanym przez zakopiańskiego snycerza.

Więcej: aranżacja sypialni z łazienką

Aranżacja sypialni: biała sypialnia gościnna

Aranżacja sypialni gościnnej jest dużo prostsza. Białe ściany, dębowy parkiet i nowoczesne łóżko. Elementem dekoracyjnym jest tak naprawdę dywan w geometryczne wzory. Aranżacja łazienki gościnnej podobnie jak łazienki głównej została utrzymana w stylu nowoczesnym. Ciemnoszare, nowoczesne płytki na podłodze, jasno szare na ścianie, optycznie ociepla drewno dębowe na froncie szafki pod umywalką przechodzące dalej na ścianę. Tak jak w łazience głównej, front szafki  pod umywalką został ozdobiony motywem szarotki, wykonanym przez miejscowego artystę. Taka spokojna i wyważona aranżacja zarówno sypialni i łazienki sprzyja wypoczynkowi. Wyjeżdżamy z dużego miasta właśnie po to żeby uciec od nadmiaru różnych bodźców, których mnóstwo mamy na co dzień.

Zobacz: zwykła biel kolorem roku 2016