Złote krzesła, basen i gigantyczny ogród. Tak Krzysztof Rutkowski urządził swoją 500-metrową willę

2022-09-12 9:47

Krzysztof Rutkowski od lat mieszka z rodziną w ogromnej posiadłości w Łodzi. Rutkowscy chętnie dzielą się z fanami zdjęciami swojego gniazdka. Szczególnie detektyw, który sam zaprojektował wnętrza willi oraz część znajdujących się w niej mebli.

dom krzysztofa rutkowskiego
Autor: instagram.com/detektywmajarutkowski, instagram.com/detektywkrzysztofrutkowski

Dom Krzysztofa Rutkowskiego

500-metrowa posiadłość Krzysztofa i Mai Rutkowskich sto w cichej okolicy, która zapewnia rodzinie detektywów prywatność i spokój. Wokół posesji wyłożony kostką brukową podjazd jest w stanie pomieścić nie tylko samochody gospodarzy, ale również gości oraz współpracowników.

Dom Krzysztofa Rutkowskiego ma też pokaźnych rozmiarów ogród z basenem, a także taras, na który wychodzi się bezpośrednio z salonu. Ogród to jedno z ulubionych miejsc zabaw syna detektywistycznej pary, Krzysztofa Juniora.

rutkowski
Autor: instagram.com/detektywkrzysztofrutkowski

Salon z kuchnią i jadalnią

W wywiadach na przestrzeni lat detektyw Rutkowski wielokrotnie wspominał, jak bardzo dumny jest ze swojego domu – w końcu sam zaprojektował jego wnętrza, a nawet niektóre meble!

- Niektórzy mówią, że [dom] jest zimny i surowy. Ale ja taki właśnie chciałem stworzyć. (…) Czuję się tu doskonale – powiedział Krzysztof Rutkowski w wywiadzie dla portalu Nasze Miasto Gorzów Wielkopolski.

Detektyw przyznał także, że ciepło we wnętrzu tworzą ludzie, a dokładnie on i jego najbliższa rodzina. Dodał również, że za stworzenie przytulnego i domowego klimatu odpowiada jego żona Maja, która dekoruje wnętrza dodatkami i licznymi kwiatami.

W salonie (zaprojektowanym przez Krzysztofa Rutkowskiego) uwagę przykuwa krwistoczerwona sofa, która stanowi kolorystyczny detal na tle neutralnej kolorystyki, w której utrzymany jest pokój dzienny.

W części jadalnianej stanął ogromny szklany stół, przy którym z powodzeniem zmieści się kilkanaście osób. Do stołu dostawione są czerwone fotele, które detektyw zaprojektował sam w 2002 roku.

W tej części domu swoje miejsce znalazły również dwa złote krzesła, przypominające trony. Nietrudno ich nie zauważyć – swoją formą i stylem wyróżniają się na tle minimalistycznych i nowoczesnych elementów wyposażenia willi. Złote krzesła są prezentem od romskiej rodziny, która podarowała je detektywowi, gdy uratował ich syna od porwania.

Kuchnia, która bez wątpienia jest sercem domu Rutkowskich często pojawia się na zdjęciach detektywistycznej pary. Zarówno Krzysztof, jak i Maja uwielbiają gotować, dlatego kuchnia została urządzona w taki sposób, by przyrządzanie posiłków było jak najbardziej wygodne.

W kuchni dominują kontrasty: zarówno biało-czarnej, jak i delikatniejsze, beżowo-brązowe. Duże przeszklenia wychodzące na ogród dobrze doświetlają pomieszczenie, wpuszczając do niego mnóstwo naturalnego światła.

Ciekawym i przełamującym monotonię rozwiązaniem zastosowanym w kuchni Krzysztofa i Mai Rutkowskich jest blat imitujący drewno o stylizowanych, biało-czarnych sękach.

W kuchni nie zabrakło też czerwonych dodatków nawiązujących do wyposażenia salonu i jadalni, a także kwiatów w wazonach, ziół w doniczkach i innych barwnych dodatków, które tworzą w kuchni niepowtarzalny klimat.

Dom Krzysztofa Rutkowskiego to świetny przykład na to, jak w prosty sposób można ocieplić i ożywić surową, minimalistyczną przestrzeń. Wystarczy odrobina koloru, dodatków, miękkich tkanin i roślin.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE