Wszystkie twarze maksymalizmu. Która podoba Ci się najbardziej?

2019-10-14 14:18

Wydawało się, że prostota i harmonia to święte przykazania, które zostaną z nami na zawsze – minimalizm inspirował wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, industrialnym oraz te czerpiące z estetyki Bliskiego Wschodu. Ale czy na pewno mniej znaczy lepiej? Oddaj się na chwilę bogactwu barw, deseni, faktur i kształtów. Wybieraj i łącz wszystko, co Ci się podoba. Kuszące, prawda?

Jeśli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, czego oznaką jest puste biurko? – powiedział Einstein. Maksymalizm zachęca, by cały wystrój odzwierciedlał złożoną naturę swojego właściciela. Kanapy o pluszowych obiciach, złote stoliki kawowe, kryształowe żyrandole, kolorowe dywany i mnóstwo bibelotów – wbrew pozorom ten artystyczny nieład wymaga przemyślenia. Poznaj trzy kierunki, które pomogą Ci odkryć tajniki sztuki łączenia elementów w duchu maksymalizmu.

Iberyjski patchwork

We wnętrzach w stylu hiszpańskim nie wiadomo, na czym zatrzymać wzrok – każdy element jest nadzwyczaj wyrazisty. Dramatyczne formy i ekspresyjne kształty mieszają się z wyrazistymi deseniami i intensywnymi barwami. Pewne detale są jednak niezmienne i to właśnie one określają charakter wnętrza jako iście iberyjski.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie:

Pałacowy deluxe

Pluszowo-złoty koktajl wnętrza w stylu deluxe to istna uczta dla oczu, szczególnie dla tych, które kochają glamour i luksus w pełnym wydaniu. Pałacowy deluxe łączy w sobie wszystkie luksusowe elementy znane od czasów starożytnych Rzymian do dziś. Połączone razem w duchu maksymalizmu XXI wieku tworzą wnętrza niezwykle zalotne i ekskluzywne.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie:

Eklektyczny chippendale

Niejednorodny styl chippendale to eklektyzm XVIII wieku – współcześnie może być wariacją na temat tajemniczej zapomnianej rezydencji ukrytej w gęstwinie magicznego ogrodu. Bogato zdobione meble i lekko przykurzone kosztowności przywiezione zza oceanu, stoją obok prostych i funkcjonalnych mebli, zrobionych jakby z tego co było pod ręką. Dostojne wnętrza w stylu chippendale to miejsca stworzone do melancholijnego snucia marzeń z kanapy.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie: