Wszystkie twarze maksymalizmu. Która podoba Ci się najbardziej?

2019-10-14 14:18

Wydawało się, że prostota i harmonia to święte przykazania, które zostaną z nami na zawsze – minimalizm inspirował wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, industrialnym oraz te czerpiące z estetyki Bliskiego Wschodu. Ale czy na pewno mniej znaczy lepiej? Oddaj się na chwilę bogactwu barw, deseni, faktur i kształtów. Wybieraj i łącz wszystko, co Ci się podoba. Kuszące, prawda?

Spis treści

  1. Iberyjski patchwork
  2. Pałacowy deluxe
  3. Eklektyczny chippendale

Jeśli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, czego oznaką jest puste biurko? – powiedział Einstein. Maksymalizm zachęca, by cały wystrój odzwierciedlał złożoną naturę swojego właściciela. Kanapy o pluszowych obiciach, złote stoliki kawowe, kryształowe żyrandole, kolorowe dywany i mnóstwo bibelotów – wbrew pozorom ten artystyczny nieład wymaga przemyślenia. Poznaj trzy kierunki, które pomogą Ci odkryć tajniki sztuki łączenia elementów w duchu maksymalizmu.

Iberyjski patchwork

We wnętrzach w stylu hiszpańskim nie wiadomo, na czym zatrzymać wzrok – każdy element jest nadzwyczaj wyrazisty. Dramatyczne formy i ekspresyjne kształty mieszają się z wyrazistymi deseniami i intensywnymi barwami. Pewne detale są jednak niezmienne i to właśnie one określają charakter wnętrza jako iście iberyjski.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie:

Pałacowy deluxe

Pluszowo-złoty koktajl wnętrza w stylu deluxe to istna uczta dla oczu, szczególnie dla tych, które kochają glamour i luksus w pełnym wydaniu. Pałacowy deluxe łączy w sobie wszystkie luksusowe elementy znane od czasów starożytnych Rzymian do dziś. Połączone razem w duchu maksymalizmu XXI wieku tworzą wnętrza niezwykle zalotne i ekskluzywne.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie:

Eklektyczny chippendale

Niejednorodny styl chippendale to eklektyzm XVIII wieku – współcześnie może być wariacją na temat tajemniczej zapomnianej rezydencji ukrytej w gęstwinie magicznego ogrodu. Bogato zdobione meble i lekko przykurzone kosztowności przywiezione zza oceanu, stoją obok prostych i funkcjonalnych mebli, zrobionych jakby z tego co było pod ręką. Dostojne wnętrza w stylu chippendale to miejsca stworzone do melancholijnego snucia marzeń z kanapy.

Do tej stylistyki wybraliśmy dla Ciebie:

Nasi Partnerzy polecają