Te 3 trendy pozostaną z nami na dłużej. Zobacz, co było modne w 2023 i będzie na topie w 2024 roku

2024-02-09 12:45

Przestawiamy 3 trendy, które na dobre zadomowiły się w naszych domach i mieszkaniach. Polubiliśmy je tak bardzo, że pozostaną z nami na dłużej. Jesteście ciekawi, co zawładnęło umysłami większości z nas? Oto 3 trendy w aranżacji wnętrz, które będą modne również w 2024 roku.

Spis treści

  1. Lastryko, zwane terazzo
  2. Modne łuki, czyli dekometria
  3. Modna ściana 3D
  4. Co będzie modne we wnętrzach w 2024 roku? Trendy wnętrzarskie 2024

Trendy wnętrzarskie to zbiór popularnych stylów, wzorów, kolorów, materiałów i elementów dekoracyjnych, które dominują w projektowaniu wnętrz w danym czasie. Te trendy często odzwierciedlają zmieniające się preferencje, gusty i potrzeby użytkowników oraz wpływają na ciągły rozwój projektowania wnętrz. Według ekspertów Leroy Merlin te 3 trendy nie wyjdą z mody w 2024 roku.

Lastryko, zwane terazzo

Od kilku sezonów motyw lastryko, znane też pod nazwą terazzo, podbija świat dekoracji wnętrz. Powróciło po wielu latach pozostawania w niełasce, zapewne ze względu na skojarzenia z okresem PRL, w którym było bardzo popularne. To bardzo trwały materiał, a jego nowoczesne odsłony zachwycają różnorodnością wzorów i kolorów.

Z czego powstaje lastryko? Lastryko to materiał, który powstaje z mieszaniny cementu, grysu (czyli kruszywa – rozdrobnionych kamieni albo żużla), pigmentów (barwników), a także wody. Uznawany bywa za rodzaj betonu albo też nazywany po prostu sztucznym kamieniem. Do jego produkcji wykorzystuje się takie kamienie, jak np. marmur, granit i bazalt

Dobrze sprawdza się na podłodze, na ścianie, ale także w roli blatu kuchennego, łazienkowego, czy parapetu. Ten dość ekstrawagancki wzór stał się tak modny, że motyw lastryko zagościł na m.in. kubkach, zasłonach prysznicowych i pościeli.

Modne łuki, czyli dekometria

Przez wiele lat symbolem nowoczesnego, modnego wnętrza były kąty proste. Łuk półkolisty (pełny) zbudowany z połowy koła, powrócił do łask w ostatnich latach i póki co, nic nie wskazuje, że wyjdzie z mody. Planując remont śmiało możemy więc pomyśleć o otworach drzwiowych i wnękach w kształcie łuku.

Jeżeli natomiast nie masz ochoty na skomplikowane prace budowlano-remontowe, wystarczy, że postawisz na łukowate lustro, tapetę z łukami, plakaty, dywan i wiele innych dekoracyjnych przedmiotów, które wpiszą się w styl dekometryczny.

Dekometria przypadnie do gustu miłośnikom stylu art déco, który lubi wzory geometryczne, m.in. właśnie łuki.

Modna ściana 3D

Ściany 3D to atrakcyjne rozwiązanie dekoracyjne, które doda wnętrzu głębi. Trójwymiarowe dekoracje ścienne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, gips, tworzywa sztuczne czy metal, mają różnorodne wzory i kształty.

W 2024 roku nadal będziemy dekorować ściany panelami, lamelami i dekoracjami przestrzennymi. Strukturalne reliefy, panele PCV i tapicerowane elementy wystroju dodają ciepła i poprawiają akustykę wnętrza.

Przytulność we wnętrzach wpisuje się w nowy trend "anti-shock", który zakłada wellbeing, kreowanie przestrzeni, która wspiera odcięcie się od bodźców i regenerację psychiczną.

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?

Co będzie modne we wnętrzach w 2024 roku? Trendy wnętrzarskie 2024