Nowoczesna posiadłość w górach. Zaglądamy do domu Piotra Żyły w Ustroniu

2023-02-27 9:09

Piotr Żyła mieszka w malowniczej miejscowości Ustroń. To właśnie tutaj, ceniony skoczek zbudował piękny dom dla siebie i swojej partnerki, Marceliny Ziętek. Para chętnie publikuje zdjęcia posiadłości na Instagramie, dzięki czemu fani mogą podejrzeć, jak sportowiec i aktorka urządzili wspólne gniazdko. Zobaczcie sami!

Piotr Żyła
Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC

Jak mieszka Piotr Żyła? Piękny dom w Ustroniu

Piotr Żyła relacjonował budowę swojego domu w Ustroniu na Instagramie i Facebooku. Jak podają media, nieruchomość skoczka składa się z parteru i poddasza.

Na parterze zaplanowano salon z kuchnią, łazienkę, sypialnię i dodatkowy pokój. W posiadłości Piotra Żyły i Marceliny Ziętek nie mogło zabraknąć również ogrodu (skoczek częściowo wykorzystuje go podczas letnich treningów) oraz przestronnego tarasu urządzonego w nowoczesnym stylu. Dzięki wyłożeniu całej powierzchni tarasu wielkoformatowymi płytkami oraz zastosowaniu szklanej balustrady, taras wydaje się optycznie większy. 

Salon Piotra Żyły

Salon Piotra Żyły jest dużym i wysokim pomieszczeniem, w którym dominuje neutralna kolorystyka. Skoczek zdecydował się na trzy różne kolory ścian: biel - w strefie wypoczynkowej, betonową szarość - na ścianie z kominkiem i grafit - na ścianie z telewizorem. Wszechobecne szarości i biele ociepla drewniany parkiet ułożony w jodełkę, a zimą - także kominek!

piotr żyła
Autor: instagram.com/marceepan

Większą część salonu zajmuje szary narożnik z regulowanymi zagłówkami. 

Imponująca jest również strefa telewizyjna z ogromnym ekranem i głośnikami. Wybór ciemnej farby na ścianę tv nie jest przypadkowy - dzięki temu ekran praktycznie zlewa się z tłem, co pozwala lepiej skupić się na oglądaniu filmu czy serialu. Jasne ściany mogą rozpraszać uwagę i męczyć oczy, dlatego obecnie coraz częściej się od nich odchodzi.

Ciekawostka! W salonie Piotra Żyły i Marceliny Ziętek stoi... nowoczesne, czarne pianino! Obecność tego instrumentu może zaskakiwać - w końcu fani skoczka wiedzą, że uwielbia grać na gitarze. W jednym z wywiadów Piotr Żyła przyznał, że pianino kupił sobie sam, jako prezent urodzinowy, bo postanowił... nauczyć się gry na tym instrumencie. Trzymamy kciuki!

Kuchnia w domu Piotra Żyły

Kuchnia Piotra Żyły jest całkowicie biała. Lakierowana bezuchwytowa zabudowa sięga aż do sufitu, a jedynym kontrastem są czarne sprzęty AGD (piekarnik, lodówka, mikrofalówka). 

Kuchnię od salonu oddziela wyspa z jasnym, kamiennym blatem. Wyspa wyposażona jest również w płytę grzewczą, a tuż nad nią wisi stylowy czarny okap.

piotr żyła
Autor: instagram.com/piotr_zyla_official

Minimalistyczna łazienka 

Minimalistyczna łazienka w domu Piotra Żyły również urządzona jest w nowoczesnym stylu. Płytki ścienne imitujące biały marmur z efektownym użyleniem wprowadzają do pomieszczenia nutę luksusu i elegancji. Duża tafla lustra optycznie powiększa przestrzeń, a przestronna kabina prysznicowa w typie walk-in zapewnia maksymalną wygodę. 

Mimo że dom Piotra Żyły jest nowoczesny i pełen modnych, eleganckich rozwiązań, nie brak mu też ciepła i przytulności.