Stylowy salon z czarną ścianą i drewnem: nowoczesna aranżacja wnętrza

2016-02-17 17:22

Nowoczesny salon z czarną ścianą ociepla egzotyczne drewno. Aranżacja wnętrza, mimo zastosowania ciemnych barw, jest przytulna. Szare i czarne kolory mebli rozjaśnia biel i beżowe dodatki.

W nowoczesnym salonie przeważają ciemne i spokojne barwy, ale nawet z czarną ścianą, wnętrze nadal pozostaje jasne i przytulne. Czerń rozjaśniła szarość i biel, a beże i przyjemny odcień drewna, dodatkowo ociepliły nowoczesny salon.

Potężna zabudowa z drewna amazakoue zaczyna się tuż za drzwiami wejściowymi i biegnie wzdłuż całej strefy dziennej. Mieści pojemną szafę (na wszystko), jest też meblem” granicznym”, za którym rozciąga się teren prywatny dzieci – ich pokoje z oddzielną łazienką. Zabudowa z drewna stanowi też efektowną dekorację nowoczesnego salonu. Właścicielka nowoczesnego salonu lubi drewno o wyraźnym usłojeniu. Postawiła  więc na słoneczną egzotykę, która przyjemnie ociepla ciemne barwy. Pionowe usłojenie drewna na ścianach sprawia, że salon wydaje się wyższy.

Nowoczesny salon: czarna ściana ocieplona drewnem

Mimo surowej dyscypliny kolorów i form (właściciele skomponowali wnętrze z dużych brył, które się w siebie „wbijają”), wnętrze nie jest nudne. W nowoczesnym salonie znajdziemy lekkie sprzęty o ciekawych kształtach, które zostały zaprojektowane w połowie ubiegłego wieku albo do tamtej stylistyki nawiązują. W takiej stylizacji nie mogło zabraknąć fotela Slow – proj. Ronan & Erwan Bouroullec. Do klasyków dizajnu właściciele dopasowali rzeczy o wartości sentymentalnej.

Aranżacja mieszkania, wbrew ogólnie panującemu trendowi otwartych przestrzeni, zamyka i oddziela pomieszczenia. Właściciele chcieli wyraźnie rozdzielić poszczególne strefy – dzienną od nocnej, ale i sypialnię od części zajmowanej przez dzieci.

Projekt wnętrza: FORMATIV