Leśniczówka jako odskocznia od miejskiego zgiełku i cyzelowanych projektów wnętrz? Zobaczcie, jak surowe drewno z zamierzoną niedoskonałością ścian i stropów determinuje wyjątkowy klimat wnętrza, w którym czas nie gra roli. Alternatywa dla miejskiego zgiełku w ukryta w sercu lasu? Zobaczcie ten spójny projekt wnętrza z otaczającą go naturą.

Wnętrze w drewnianym domu: surowa miłość

Mieszkanie w starym, drewnianym domu uległo niezwykłej (bo nie inwazyjnej) metamorfozie. Nowi właściciele starej leśniczówki podeszli do swojego drewniaka z niezwykłą tkliwością, otaczając czułą opieką każdy zastany tam element. Drewniane stropy poddasza zgrzebnie pobielono, nie zakrywając przyjemnej faktury i rysunku drewna. Drewniane schody zabiegowe zyskały odcień chłodnej szarości i swojski, lekko "przechodzony", skandynawski sznyt. Malowane akrylem popiersie jelenia na ścianie wzdłuż stopni urozmaiciło wejście na piętro. A tam... kropki na ścianie, paski tuż obok i puchaty dywan na podłodze. Wszystko w neutralnej kolorystyce bieli, szarości i czerni. Doskonałe tło do ekspozycji wielobarwnego wyposażenia, w tym mebli, ozdób i dekoracji wykonanych samodzielnie w pojedynczych egzemplarzach.

Czytaj też: Modne motywy zwierzęce POROŻE >>>

Eklektyzm to za mało!

Określenie aranżacji wnętrz drewnianej  leśniczówki jako eklektyczne, wybrzmiewa pewnym niedosytem. Pikowana, empirowa sofa z zielonego aksamitu znajduje tutaj swoje miejsce w otoczeniu siermiężnego, drewnianego stołu na kozłach i nowoczesnej, białej lampy na geometryzującej podstawie. Tuż obok znaleźć możemy "reanimowane" krzesła w pastelowych odsłonach, czy samodzielnie skonstruowane meble z połączenia starych nóg od krzeseł i skrzynki owocówki. Wrażenie, że każdy mebel ma swoją duszę i historię, a samodzielnie uszyte poduszki czy zbudowane półki zawierają w sobie cząstkę autora potęgują wyjątkowość tego miejsca.

Czytaj też: Jak zrobić poroże z tektury DIY >>>

Chłodne tło i pastele o mocy dynamitu!

Choć wnętrze drewnianej leśniczówki zgromadziło liczne drobiazgi: oryginalne meble, ekscentryczne dodatki, łupy z pchlich targów, to stonowane jasną szarością kolory ścian i podłóg drewnianego domu w lesie dają przyjemnie neutralne tło. Kolorów w aranżacji leśniczówki jest mnóstwo, ale w przyjemnie pastelowych odcieniach. Pastele doskonale korespondują z odcieniami drewna, które dominują w drewnianym domku. Obecność printów (kropek, pasków, zygzaków, tapet z motywem drzew czy op-artowskie plakaty) koresponduje z pastelowym wykończeniem framug drzwi, malowanym w paski portalu kominka i kolorowym kandelabrem w jadalni.