Aranżacja ściany w salonie: 18 pomysłów na modne wykończenie ściany w salonie

Aranżacja ściany w salonie stanowi idealne tło dla wyposażenia wnętrza. Cegła na ścianie, wzorzysta tapeta, surowy beton czy klasyczne malowanie – pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. Różne style, różne struktury i materiały. Prezentujemy 10 najmodniejszych rozwiązań na aranżację ściany w salonie!

Czerwona cegła na ścianie w salonie
Dekoracyjna tapeta w salonie
Nowoczesny salon z kuchnią
Surowa cegła na ścianie w salonie z jadalnia
Ściana w salonie w kolorze orchidei

Aranżacja ściany w salonie a styl wnętrza

Aranżację ściany w salonie warto zrównoważyć ją ze stylem wnętrza. Czasem jednak trzeba nieco odejść od stereotypowych rozwiązań i puścić wodze fantazji. W kwestii malowania ściany możliwości kolorystyczne mamy praktycznie nieograniczone. Jedynym hamulcem jest nasza aranżacyjna odwaga. Na pozór szalonym posunięciem w aranżacji ściany w salonie jest zdecydowanie się na czarną ścianę w salonie. Rozwiązanie to nada jednak głębi aranżacji, a przy tym niekoniecznie sprawi, że wnętrze wyda się chłodne i mroczne. Ostateczny wyraz zależy od otoczenia, w które wkomponujemy czarną ścianę.

Zobacz również: Salon - inspiracje

.. Telewizor, jakiego potrzebujesz. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze modele >>

Ostatnimi czasy, modne w aranżacji wnętrz stały się tapety z motywami kwiatowymi bądź zwierzęcymi. Tutaj jednak warto zastanowić się czy szalone kolory i charakterystyczne wzory nie znudzą nam się zbyt szybko i będą pasowały na każdą okazję. Jeśli nie mamy przekonania do tak odważnych rozwiązań, postawmy na oryginalny, ale subtelny wzór na tapecie w aranżacji ściany w salonie. Kolejnym pomysłem na wykończenie ściany w salonie jest cegła, ale tego rozwiązania nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Sprawdź też: cegła na ścianie dozwolona w każdym wnętrzu

Zależnie od efektu jaki chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na surową cegłę w naturalnym odcieniu, bądź też postawić na cegłę w wersji bielonej. Oryginalną aranżację może dopełnić także ceglana ściana pomalowana na czarno. Chcąc wprowadzić do wnętrza odrobinę industrialnego charakteru i modnej surowości, postawmy na surowy beton. Ten idealnie sprawdzi się w aranżacji ściany w salonie minimalistycznych i loftowych przestrzeniach. To jednak nie wszystko w kwestii możliwości wykończenia ścian! Ostatnimi czasy na hitem w aranżacji ściany w salonie są spieki kwarcowe, które wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi właściwościami, ale przede wszystkim oryginalną kolorystyką. Chcąc zaś nadać aranżacji salonu nieco przytulności i iście domowego klimatu możemy zdecydować się na tapicerowaną ścianę.

Zdecydowany kolor na ścianie doda charakteru i głębi minimalistycznej aranżacji salonu. Białe ściany z kolei będą ukojeniem eklektycznego misz-maszu, który uspokoi aranżację i pozwoli odnaleźć estetyczne ukojenie. Pomysłów na wykończenie ściany w salonie jest nieskończenie wiele. My prezentujemy 10 najmodniejszych i najpopularniejszych pomysłów na dekorację ściany!

Aranżacja ściany w salonie: wszystkie chwyty dozwolone

Jeszcze nie tak dawno triumf w dekoracji ścian święciły tapety. Później nadeszła moda na gładkie ściany i klasyczne malowanie. Szeroka paleta kolorów i różne rodzaje farb pozwalały na dekorowanie ścian w taki sposób, by jak najlepiej wpisywały się one w stylistykę aranżowanego wnętrza. Niedługo potem nadeszła moda na industrialne rozwiązania, wśród których bezapelacyjnie królowała surowa cegła na ścianie, czy to w wersji naturalnej, czy nieco romantyczniejszej – bielonej. Surowy beton, chłodny w wyrazie kamień, czy intrygujący spiek kwarcowy – wszystko to króluje na ścianach salonów, będąc nie tylko dopełnieniem aranżacji, ale bardzo często jej głównym wyznacznikiem i dominantą we wnętrzu.

Zobacz polecane przez nas tapety:

Aranżacja ściany w salonie: dekoracje ściany dopełnieniem wnętrza?

Różnorodna oferta materiałów do wykończenia ścian pozwala nam na wybranie takiego rozwiązania, które w optymalny sposób spełni nasze oczekiwania i sprawdzi się pod względem praktycznym. Pamiętajmy, że dzięki określonemu wykończeniu ściany w salonie, możemy lekko modyfikować jego aranżację sprawiając, że ściana pozostanie jedynie tłem dla wyposażenie wnętrza, bądź wręcz odwrotnie – będzie najlepszym i najwyraźniejszym wyznacznikiem stylu i elementem nadającym wnętrzu wyjątkowego charakteru.

.. Telewizor, jakiego potrzebujesz. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze modele >>

Sprawdź też: Tapety z motywami zwierzęcymi i wzorami kwiatowymi >>

Jeśli chcemy nadać głębi prostej i minimalistycznej aranżacji salonu, możemy zdecydować się na wyrazisty akcent na ścianie, który ożywi wystrój, stając się idealną podstawą do zaprezentowania tego, co w aranżacji najlepsze. Jeśli natomiast nasz salon to ikona eklektycznego misz-maszu, w którym przeplatają się różne style, struktury i kolory, za pomocą subtelnej dekoracji ściany możemy nadać mu nieco wyciszenia i „wygładzić" ostateczny wyraz aranżacji.

Ocena: 5
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: materiały prasowe Dekorian, Przemysław Kuciński, Arte Dizain Studio Architektoniczne. Tomirri Photography Tom Kurek, Grzegorz Pyka

POLECANE ARTYKUŁY