Salon z kuchnią w stylu skandynawskim. Prosta aranżacja wnętrz

2012-06-06 15:09

Właścicielka lubi aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim, dlatego swój salon z kuchnią urządziła w podobnym klimacie. Aranżacja salonu i kuchni jest rozświetlona przez białe ściany i jasną podłogę. Salon z kuchnią można pochwalić za prostotę i bezpretensjonalność. Efektowną ozdobą jest duża fototapeta w salonie, która nadaje wnętrzom klimatu.

Salon z kuchnią nawiązują do stylu skandynawskiego. Aranżacje wnętrz właścicielka powierzyła architektce Małgosi Kalenik, której klimaty Północy są również bliskie, więc współpraca ułożyła się gładko. Salon został połączony z kuchnią. Wyposażenie wnętrz wybierały razem. Aranżacja salonu wygląda efektownie dzięki dekoracyjnej ścianie. Fototapeta na ścianie przedstawia barwną panoramę Rejkiawiku (fototapeta: Pixers). Właścicielka marzy o tym, by kiedyś tam się przeprowadzić. Tymczasem stworzyła namiastkę Islandii we własnym mieszkaniu.

Salon z kuchnią aranżacja

Salon z kuchnią utrzymany jest w kolorze białym. Do bieli dodano jasne drewno oraz energetyczne dodatki w barwach zaczerpniętych z lat 60. Dlatego dominujący w aranżacji salonu biały kolor nie jest nudny. W ciągu dnia zmienia odcień i temperaturę, w zależności od światła wędrującego po mieszkaniu. Salon i kuchnia, w których mieszka także małe stadko zwierząt (dwa psy i kot), zostały urządzone tak, by ewentualne zniszczenia nie spędzały właścicielce snu z powiek. Na przykład podłoga w salonie wyłożona została wyjątkowo trwałym parkietem przemysłowym, kanapa zaś jest niedroga. Ona, podobnie jak większość mebli w salonie i kuchni, pochodzi z IKEA, gdzie skandynawski styl jest najbardziej dostępny, również cenowo.

Salon z kuchnią: projekt wnętrz

Salon z kuchnią urządzony jest tak, aby właścicielka mogła przyjmować gości i jednocześnie przyrządzać kolację. Stół oświetla lampa podłogowa Apligue. Ponieważ ma szeroki zasięg, można ją także skierować na kanapę w salonie. Lampa przyjechała z Portugalii (projektantka Małgosia Kalenik sprowadza lampy wprost od producenta). Właścicielka zdecydowała się urządzić kuchnię szafkami z IKEA, co było znacznie tańsze niż zamawianie mebli kuchennych u stolarza. Choć zwykle robi się odwrotnie, tym razem najpierw została wybrana zabudowa, a dopiero potem architektka dopasowała wymiar ściany – było to możliwe, bo decyzję podjęto jeszcze na etapie przeróbek budowlanych. Szafki sięgają aż do sufitu, zwiększając powierzchnię do przechowywania.

Salon z kuchnią: mieszanie stylów w wystroju wnętrz

Na czym polega urządzenie „eklektycznego” wnętrza ze sprzętów pozornie nie do pary? W tej estetyce zamiast kompletów mebli, zestawów tkanin i barw w jednej tonacji wprowadza się kontrasty. Rzeczy nie do pary, z różnych epok oraz kręgów kulturowych, mogą się wzajemnie dopełniać. Umożliwiają komponowanie unikatowych aranżacji wnętrz, które podkreślają usposobienie i upodobania właściciela. Mimo wrażenia swobody i lekkości taki salon z kuchnią wymaga wyczucia podczas urządzania, aby zamiast pożądanego efektu nie stworzyć bałaganu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE