Salon z aneksem kuchennym. Aranżacja z czerwoną cegłą w roli głównej!

2015-02-09 15:59

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym to połączenie stylu vintage z nowoczesnymi rozwiązaniami. Elementem dekoracyjnym w aranżacji jest użycie białej i czerwonej cegły na ścianie. Zobaczcie salon urządzony niczym galeria sztuki!

Spis treści

  1. Aranżacja: salon z czerwoną cegłą na ścianie
  2. Aranżacja wnętrz: aneks kuchenny z białą cegłą!
  3. Aranżacja salonu z aneksem: wykorzystanie materiałów z odzysku

Właścicielka mieszkania w kamienicy zdecydowała się urządzić je niczym galerię sztuki, wypełnioną odnowionymi meblami. Do projektowania wnętrza zaprosiła architektkę Joannę Kiryłowicz, malarkę Agatę Mocarską i fotografa Tomasza Rykaczewskiego. Tak powstała stylowa aranżacja wnętrza, pełna przemyślanych rozwiązań i niezwykle funkcjonalna. Prezentujemy salon z aneksem kuchennym, w których głównym motywem wystroju jest cegła na ścianie.

Aranżacja: salon z czerwoną cegłą na ścianie

Salon z aneksem kuchennym został wyposażony w wykonaną według projektu architektki rozkładaną kanapę, która może posłużyć jako dodatkowe łóżko dla gości. W aranżacji wnętrza salonu z kuchnią zostały połączone elementy stylu vintage z nowoczesnymi meblami i dodatkami, które nadają całości oryginalnego charakteru. Czerwone cegły, które pojawiły się na ścianie w salonie zostały sprowadzone z Mazur. Są to prawdziwe cegły rozbiórkowe, co jeszcze bardziej podkreśla styl panujący w aranżacji wnętrza. Prawie wszystkie meble, które zobaczymy w 55-metrowym mieszkaniu zostały zaprojektowane konkretnie do tego wnętrza. Oczywiście w aranżacji salonu z aneksem kuchennym w stylu vintage nie mogło zabraknąć też mebli znalezionych na targach staroci czy kupionych na internetowych aukcjach. Elementy stylu vintage doskonale komponują się z nowoczesną aranżacją, której ważnym elementem stała się sztuka. Malarka, Agata Mocarska, nie tylko namalowała obrazy znajdujące się w mieszkaniu, ale wykonała również ceramiczne lampy oświetlające zabytkowe samochody. W ten sposób na ceglanej ścianie w salonie powstała przyciągająca wzrok ekspozycja. Kontrastowym elementem w aranżacji salonu z aneksem kuchennym są meble i dodatki w różnych odcieniach koloru niebieskiego.

Aranżacja wnętrz: aneks kuchenny z białą cegłą!

Aneks kuchenny zajmuje stosunkowo mało miejsca w aranżacji mieszkania. Jest dosyć niewielki, ale wygodny i funkcjonalny, włączony do przestrzeni salonu. Aneks kuchenny ma wszystkie niezbędne elementy zaprojektowane w taki spobób, aby były jak najbardziej praktyczne. Zabudowa kuchenna została wbudowana w ścianę z białych cegieł. Po przeciwnej stronie znalazła sią mała wyspa, pełniąca jednocześnie funkcję barku. W wyspę został wbudowany zlew i płyta inukcyjna. Na podłodze w salonie z aneksem kuchennym znalazł się pobielony dąb olejowany, który doskonale komponuje się z blatem kuchennym. W salonie na tle ściany z czerwonych cegieł pojawiła się jadalnia. Jej wielkość można regulować za pomocą rozkładanego blatu. Stół do jadalni kupiono w IKEA.

Aranżacja salonu z aneksem: wykorzystanie materiałów z odzysku

Głównym założeniem przy urządzaniu tego salonu z aneksem kuchennym było nawiązanie do otoczenia, w którym pełno jest starych ceglanych budowli. Dlatego architekt wnętrz postanowiły wprowadzić do aranżacji salonu z ankesem kuchennym starą cegłę i drewno z odzysku. Nie brano pod uwagę materiałów postarzanych, bo właścicielce i projektantkom zależało na autentyczności w aranżacji wnętrz. Prawdziwa cegła oraz stare drewno zostały zamówione z mazurskiej manufaktury Regalia (regalia.eu), zajmującej się pozyskiwaniem i obróbką surowców z rozbiórek starych budynków. Oprócz tego, że materiały mają niepowtarzalny charakter, są też ekologiczne: uratowane przed zniszczeniem i użyte na nowo do wykończenia wnętrz.

Pracownia projektowa:

Sikorska&Kiryłowicz Architekciwww.sikorska-kiryłowicz.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE