Salon z aneksem kuchennym. Aranżacja z czerwoną cegłą w roli głównej!

2015-02-09 15:59

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym to połączenie stylu vintage z nowoczesnymi rozwiązaniami. Elementem dekoracyjnym w aranżacji jest użycie białej i czerwonej cegły na ścianie. Zobaczcie salon urządzony niczym galeria sztuki!

Spis treści

  1. Aranżacja: salon z czerwoną cegłą na ścianie
  2. Aranżacja wnętrz: aneks kuchenny z białą cegłą!
  3. Aranżacja salonu z aneksem: wykorzystanie materiałów z odzysku

Właścicielka mieszkania w kamienicy zdecydowała się urządzić je niczym galerię sztuki, wypełnioną odnowionymi meblami. Do projektowania wnętrza zaprosiła architektkę Joannę Kiryłowicz, malarkę Agatę Mocarską i fotografa Tomasza Rykaczewskiego. Tak powstała stylowa aranżacja wnętrza, pełna przemyślanych rozwiązań i niezwykle funkcjonalna. Prezentujemy salon z aneksem kuchennym, w których głównym motywem wystroju jest cegła na ścianie.

Aranżacja: salon z czerwoną cegłą na ścianie

Salon z aneksem kuchennym został wyposażony w wykonaną według projektu architektki rozkładaną kanapę, która może posłużyć jako dodatkowe łóżko dla gości. W aranżacji wnętrza salonu z kuchnią zostały połączone elementy stylu vintage z nowoczesnymi meblami i dodatkami, które nadają całości oryginalnego charakteru. Czerwone cegły, które pojawiły się na ścianie w salonie zostały sprowadzone z Mazur. Są to prawdziwe cegły rozbiórkowe, co jeszcze bardziej podkreśla styl panujący w aranżacji wnętrza. Prawie wszystkie meble, które zobaczymy w 55-metrowym mieszkaniu zostały zaprojektowane konkretnie do tego wnętrza. Oczywiście w aranżacji salonu z aneksem kuchennym w stylu vintage nie mogło zabraknąć też mebli znalezionych na targach staroci czy kupionych na internetowych aukcjach. Elementy stylu vintage doskonale komponują się z nowoczesną aranżacją, której ważnym elementem stała się sztuka. Malarka, Agata Mocarska, nie tylko namalowała obrazy znajdujące się w mieszkaniu, ale wykonała również ceramiczne lampy oświetlające zabytkowe samochody. W ten sposób na ceglanej ścianie w salonie powstała przyciągająca wzrok ekspozycja. Kontrastowym elementem w aranżacji salonu z aneksem kuchennym są meble i dodatki w różnych odcieniach koloru niebieskiego.

Aranżacja wnętrz: aneks kuchenny z białą cegłą!

Aneks kuchenny zajmuje stosunkowo mało miejsca w aranżacji mieszkania. Jest dosyć niewielki, ale wygodny i funkcjonalny, włączony do przestrzeni salonu. Aneks kuchenny ma wszystkie niezbędne elementy zaprojektowane w taki spobób, aby były jak najbardziej praktyczne. Zabudowa kuchenna została wbudowana w ścianę z białych cegieł. Po przeciwnej stronie znalazła sią mała wyspa, pełniąca jednocześnie funkcję barku. W wyspę został wbudowany zlew i płyta inukcyjna. Na podłodze w salonie z aneksem kuchennym znalazł się pobielony dąb olejowany, który doskonale komponuje się z blatem kuchennym. W salonie na tle ściany z czerwonych cegieł pojawiła się jadalnia. Jej wielkość można regulować za pomocą rozkładanego blatu. Stół do jadalni kupiono w IKEA.

Aranżacja salonu z aneksem: wykorzystanie materiałów z odzysku

Głównym założeniem przy urządzaniu tego salonu z aneksem kuchennym było nawiązanie do otoczenia, w którym pełno jest starych ceglanych budowli. Dlatego architekt wnętrz postanowiły wprowadzić do aranżacji salonu z ankesem kuchennym starą cegłę i drewno z odzysku. Nie brano pod uwagę materiałów postarzanych, bo właścicielce i projektantkom zależało na autentyczności w aranżacji wnętrz. Prawdziwa cegła oraz stare drewno zostały zamówione z mazurskiej manufaktury Regalia (regalia.eu), zajmującej się pozyskiwaniem i obróbką surowców z rozbiórek starych budynków. Oprócz tego, że materiały mają niepowtarzalny charakter, są też ekologiczne: uratowane przed zniszczeniem i użyte na nowo do wykończenia wnętrz.

Pracownia projektowa:

Sikorska&Kiryłowicz Architekciwww.sikorska-kiryłowicz.pl