SALON ARANŻACJE w stylu retro: moda powraca. ZDJĘCIA

2013-08-19 15:30

Salon aranżacje w stylu retro zawsze mają indywidualny charakter. Bo wszystko zależy od tego, jakie masz trofea - meble i gadżety retro oraz to, jak je zestawisz. Uwaga! W aranżacji salonu w stylu retro przyda się swoboda, a nierzadko też przymrużone oko. Jak stworzyć taką aranżację? Zobacz nasze podpowiedzi i inspiracje. Salon aranżacje w stylu retro: ZDJĘCIA

Salon aranżacje w stylu retro: inspiracje. Moda na aranżacje salonu w stylu retro trwa w najlepsze! Nie daj się zwieść, że moda na salonowe aranżacje w stylu lat 50., 60., i 70. za chwilę się skończy. Projektanci zapowiadają umocnienie się tych stylów na liście aranżacyjnych przebojów na najbliższych kilka lat. Nic dziwnego –salon aranżacje retro mają nie tylko mnóstwo uroku, ale najczęściej są też świetnie zaprojektowane. Czym ma się wyróżniać aranżacja salonu retro?

Drobne zmiany, świetny efekt: SALON ARANŻACJE w stylu retro

Salon aranżacje w stylu retro. Tworząc aranżację salonu w stylu retro, rozejrzyj się dookoła, na pewno ktoś z twojej rodziny, znajomi, sąsiedzi chcą się pozbyć starej meblościanki, lampy z abażurem zrobionym z żyłek albo fotela importowanego z NRD. Jasne, często są zniszczone i nie wyglądają najlepiej. Dla ciebie jednak to żaden problem. Meblościankę można przemalować np. na intensywny kolor turkusowy albo fronty okleić folią samoprzylepną w kolorach szmaragdowej zieleni, przydymionej czerwieni i ciepłego koloru żółtego, czyli barw lat 60. Idealne do salonu – aranżacji w stylu retro. Jeśli wolisz aranżację w stylu lat 70., wybierz kolory z gamy brązów oraz odcieni pomarańczu. W prosty sposób nadasz meblościance nowy blask. Zyska także salon i jego aranżacja. Dodaj do aranżacji kilka pomarańczowych poduszek w poszewkach z brązowymi kołami, jakiś drobiazg i salon -aranżacja w stylu retro - gotowa. W aranżacji salonu w stylu retro liczy się bowiem pomysł, zabawa, przymrużone oko, interpretacja stylu retro, a nie dosłowność. Na fotel wystarczy uszyć nowe obicie. Zrobisz to samodzielnie, bo w sklepach z odzieżą na wagę kupisz niedrogo piękne tkaniny nawiązujące do wzorów z połowy XX wieku oraz autentyczne zasłony w stylu lat 60. i 70. (najpierw sprawdź jednak, czy twoi rodzice nie mają podobnych gdzieś na dnie szafy). Przydadzą się nożyczki, zszywacz tapicerski i po godzinie masz odmienione mebel i salon - aranżacja ma swój styl.

Meble kultowe w roli głównej: SALON ARANŻACJE

To głównie meble nadają charakter salonowi - aranżacji w stylu retro. Te kultowe, zaprojektowane przed kilku dekadami (lub ich reedycje), jak popularne teraz krzesła czy fotel bujany dizajnerskiej pary - Charlsa i Ray Eames wręcz „proszą się” o to, by je wyeksponować w salonie – aranżacji w stylu retro. Nie chodzi tylko o postawienie ich w centralnym miejscu w salonie. Jest też inny zabieg dekoratorski, by nie zginęły w tłumie pozostałych sprzętów. Najprostszy to zestawienie w salonie mebla dizajnerskiego z prostymi, neutralnymi. Możesz też posłużyć się kolorem i postawić np. biały fotel na tle zielonej ściany salonu – w aranżacji w stylu retro. Salon aranżacje: zobacz zdjęcia z inspiracjami. Salon aranżacje: styl retro.

Ważny szczegół, czyli to się liczy! SALON ARANŻACJE w stylu retro

Salon aranżacje - w stylu retro kolekcjonerzy docenili już ceramikę z lat 60. i 70. Ale w dalszym ciągu możesz ją kupić za bezcen na starociach. Modne w latach 60. porcelanowe figurki z Ćmielowa to teraz prawdziwy rarytas (dawne wzory znów są produkowane). Wazony ceramiczne i kolorowego szkła, stare plakaty filmowe, zwłaszcza z Jamesem Bondem, gazetownik z metalu i żyłek, składany turystyczny stolik (amerykańskie lata 50.), telefon z ebonitu, gramofon, nawet magnetofon szpulowy może stać się atrakcyjna ozdobą salonu. Eksperymentujmy! SALON ARANŻACJE: styl retro jest ciągle modny.