Przytulny salon z cegłą na ścianie: pomysł na klasykę i nowoczesne dodatki

2016-02-17 17:36

Klasyczny salon z cegłą na ścianie ożywiły dodatki w kolorach Maroka i tajemniczy portret wilka. Szare kolory w aranżacji salonu i drewniana podłoga nie znudzą się przez długie lata.

W salonie z cegłą na ścianie spotkała się klasyka z nowoczesnymi dodatkami i rozwiązaniami. Ciekawym pomysłem są kontrastowe zestawienia – jak na przykład surowa cegła na ścianie i stiukowy gzyms, czy antyki i nowoczesne lampy. W aranżacji salonu wykorzystano zestawienia, które pozwolą właścicielom mieszkać wiele lat bez zmęczenia wnętrzem. Projekt wnętrza: architektka Lucyna Kołodziejska, właścicielka Fabryki Wnętrz & Projektów.

Salon z cegłą na ścianie i feria barw

W ciepłe dni parter domu otwiera się na niewielki ogród. Salon, który również mieści się na parterze, sąsiaduje z jadalnią i otwartą białą kuchnią. Spokojne kolory wnętrza – ciemny szary i biel – ociepla drewniana podłoga i surowa cegła na ścianie salonu. Powieszony na niej portret wilka jest tajemniczy i intrygujący, ale nieco ożywia spokój w aranżacji wnętrza. Podobną funkcję pełnią kolorowe dodatki, które rozweselają i nieco rozjaśniają pokój dzienny. Barwne pasy dywanu powtarzają kolory z poduszek.

Proste i oszczędne w formie meble oraz stonowana kolorystyka aranżacji salonu pozwala na duże możliwości zmiany wystroju wnętrza – wyłącznie za pomocą koloru dodatków. Dzięki temu mieszkańcy nie znudzą się spokojną aranżacją salonu z cegłą na ścianie przez długie lata. Połączenie klasyki uzupełnionej nowościami doskonale się tu sprawdza.

Jak urządzić salon bez wad? ZOBACZ! >>>