Przytulny salon w stylu skandynawskim

2013-01-07 14:06

Przytulny salon mieści się w budynku obronnym z 1900 r. Aranżacja salonu jest dość oryginalna. Wystrój w stylu skandynawskim, sprawia że salon jest jasny, łączy tradycję z nowoczesnością. Czy tak urządzony salon sprawdzi się w codziennym życiu?

W budynku obronnym z 1900 r. mieści się sześćdziesięciometrowe mieszkanie, którego właściciele umiejętnie połączyli skandynawską stylistykę ze śląska tradycją. Aranżacja salonu zakładała wyburzenie ścian i stworzenie dużej i jasnej (mieszkanie jest dobrze nasłonecznione) przestrzeni dziennej. Dzięki temu salon jest widny i przytulny, choć urządzony oryginalnie. Na podłodze w salonie zachowano oryginalne deski. Każdą z osobna zdjęto, oczyszczono, polakierowano i przybito ponownie do legarów. Betonowy pas na podłodze to wspomnienie po dawnym podziale pomieszczeń. Dobrze będą tutaj wyglądały także nowoczesne elementy wyposażenia.

Aranżacja salonu: styl skandynawski i śląska tradycja

Prosty styl wystroju salonu to mieszanka skandynawskich klimatów i śląskiej tradycji. Salon jest nieco sentymentalny, ale i nowoczesny. Właściciele odnowili okna, wyeksponowali belki nadproży, przewody elektryczne puścili po ścianie. Dzięki temu stare smutne mieszkanie odzyskało urodę i świeżość. Rzeczy powszednie, wyeksponowane na tle bieli i surowego drewna, stają się niemal dziełami sztuki. Stolik kawowy jest dziełem właściciela, który do starej palety zamontował kółka i dodał szybę. Jest ona odrobinę mniejsza niż paleta, ale dzięki temu nie można się skaleczyć o kant. W aranżacji salonu króluje prostota i funkcjonalność. Projekt wnętrza ocieplają głównie drewniane elementy. Aranżacja salonu w bieli i miodowym kolorze drewna nadała mu nowoczesności. Jednak salon zachował przytulność i nietypowy charakter.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE